באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מנחת מגידו: מתנגדים להרחבה

מנחת מגידו: מתנגדים להרחבה

המועצה האזורית מגידו מתנגדת להרחבה כלשהי של מנחת מגידו ומוכנה אך ורק להסדרת המבנים הקיימים כשברקע הכוונה להקים שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד. חולבסקי: “אנו מתנגדים להעברת מנחת הרצליה למגידו”

שדה התעופה במגידו אינו יורד מהכותרות ולאחר שהוחלט כמעט סופית להעביר את שדה התעופה הבינלאומי המתוכנן לרמת דוד, במועצה האזורית מגידו ממשיכים לנסות ולבלום נסיונות הרחבה של המנחת. כחלק מנסיונות אלה קיבלה המועצה האזורית מגידו החלטה לפיה “מליאת המועצה תומכת בהסדרת הפעולות הקיימות כולל בנייה  נוספת מתחייבת מהסדרת הפעולות הקיימות.  המליאה מתנגדת לפעילות שלא קיימת ולבינוי נוסף שאינו מתחייב  מהפעילות הקיימת. המליאה מתנגדת לפעילות שלא קיימת ולבינוי נוסף שאינו מתחייב  מהפעילות הקיימת”. יש לציין כי היום בנויים כ-5,111 מ”ר ומתוכננת הסדרה ל-18 אלף מ”ר, והרחבה  ל-14 אלף מ”ר נוספים, אך במועצה מתנגדים לכך ומוכנים אך ורק להסדרה לקיים.

מנחת מגידו
המועצה האזורית מגידו, מתנגדת להרחבה. צילום: רונן צומר.

במגידו גם חוששים מכוונתו של שר התחבורה, ישראל כץ להעביר את מנחת הרצליה למגידו. נפח הטיסות שאמור להתווסף למנחת הינו משמעותי ובמועצה גם חוששים כי הרחבת המנחת תוביל להרחבות נוספות בעתיד.

כזכור עוררה הכוונה להקים שדה תעופה בינלאומי במנחת מגידו סערה גדולה שחרגה בהרבה מגבולות העמק. ראש המועצה האזורית לשעבר של המועצה, חנן ארז לקח על עצמו את הובלת המאבק בהחלטתו של שר התחבורה לשעבר, שאול מופז ולאחר מאמצים רבים, הפגנות ולחצים ציבוריים ואחרים בוטלה כוונה זו. אלא שאם יוקם שדה התעופה ברמת דוד ההשפעה על העמק לא תהיה שונה בהרבה ואנו צפויים לשינוי מהותי באיכות החיים.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: “אני נפגש עם שר התחבורה ואציג את עמדתנו והתנגדותנו להעברת  מנחת הרצליה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter