באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מנהל מוזיאון אנה פרנק באמסטרדם ביקר בבי”ס ויצמן בנהריה

מנהל מוזיאון אנה פרנק באמסטרדם ביקר בבי”ס ויצמן בנהריה

מנהל מוזיאון אנה פרנק באמסטרדם, רונלד לאופולד, ביקר השבוע בבית הספר היסודי ויצמן בעיר ונפגש עם הצוות החינוכי ועם נציגי עיריית נהריה. לפני שלוש שנים, ציין בית הספר 80 שנה להקמתו ובהכנות לטקס מצאו שתיים מהמורות: נאוה אלפסי נאור ושיר בן סימון, כתבים של דר שלמה רילף, מורה בביהס בהם נכתב כי חלק מהכסף ששימש להקמתו של אולם הספורט היתה בסיוע תרומה של אוטו פרנק, אביה של אנה פרנק שאף ביקר במקום בשנת 1954.
הפרטים נשלחו אל מזכירות המוזיאון באמסטרדם ולאחר התכתבות של מספר חודשים, התקבלה הודעה בבית הספר כי מנהל המוזיאון רונלד לאופולד, יגיע לביקור רשמי בבית הספר. הפגישה הייתה מרגשת ומוצלחת מאוד. הביקור הסתיים בהענקת תמונת ביקורו של אוטו פרנק בבית ספר ויצמן עם הקדשה המספרת את סיפור תרומתו לבית הספר.
לאחרונה הודיע לאופולד, כי הוא מגיע לארץ ומבקש לקיים ביקור נוסף בבית הספר לשמוע על הפעילות הרבה שנעשית בו בהקשר לזיכרון השואה. בביקור השתתפו מנהלת בית הספר, יפית שניצר, חן סאסי, סגנית המנהלת, והמורות: נאוה אלפסי נאור, רכזת ביטחון ותרבות, שרון יוסף, רכזת עדויות שואה, סופי צוקרמן, רכבת שכבות ה‘-ו‘, נועה שניממן, רכזת שכבות ג‘-דושוש בכר רכזת שכבות א‘-בונציגי העירייה: מאיה ברלב ולימור בן חיים ממחלקת התרבות וחגי עינב דובר העירייה.
במהלך הביקור הוענק ללאופולד אלבום מכתבים באנגלית, שכתבו תלמידי בית הספר שנחשפו וקראו את יומנה של אנה פרנק וחלקם גם ביקרו במוזיאון בהולנד. בנוסף, עלתה יוזמה במסגרתה כיתה מבית הספר, תנהל שיעור וירטואלי דרך רשת סקייפ, עם מוזיאון אנה פרנק. היוזמה התקבלה בברכה גדולה על ידי מנהל המוזיאון שהתרגש והבטיח שישמח להיות זה שיפתח את השיעור.
במהלך הביקור ביקש לאופולד לשמוע מנציגי העירייה על תולדותיה של העיר נהריה אותה הקימו משפחות שהגיעו מגרמניה בשנות ה-30 וביקש לקיים בביקורו הבא בארץ סיור במוזיאון בית ליברמן המתעד את שנותיה הראשונות של העיר.

צילום: דוברות עיריית נהריה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter