באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מנהלים מחברת החשמל באו ללמוד ניהול מעיריית יקנעם

מנהלים מחברת החשמל באו ללמוד ניהול מעיריית יקנעם

כ- 30 מנהלים בחברת החשמל בחרו במסגרת קורס מנהלים בכירים שהם עוברים ואשר מכשיר אותם לנהל מחלקות עם כח אדם רב להגיע ליקנעם ולהיפגש עם ראש העיר סימון אלפסי ולשמוע ממנו על מודל ניהול העיר שהוא מוביל.

בתחילת המפגש קיבלו המשתתפים סקירה מראש העיר על היישוב. אלפסי סיפר שהוא קיבל את יקנעם במצב קשה ביותר ומחקרים שנעשו קבעו שליקנעם אין שום סיכוי לשרוד ושיש לאחדה עם חיפה או עם מגידו. בנוסף לאלו הוסיף ראש העיר, שבאותה התקופה קרס המפעל היחידי שפרנס את התושבים, וביישוב הייתה 35% אבטלה, 19% הגירה שלילית, ומערכת החינוך שפעלה בראייה לטווח הקצר. אלפסי אמר למשתתפים שניהול העירייה הוא ניהול עסק כלכלי לכל דבר והוסיף שבראשית דרכו הוא קיבל החלטה אסטרטגית לבנות את היישוב מחדש, והוא התמקד בשלושה תחומים חשובים: בניית מערכת חינוך מובילה, יצירת תעשייה אחרת, ובנייה איכותית. אלפסי סיפר שהוא התחיל לגייס  כספים לעיר והפריט שירותים וכל שקל שהוא גייס או חסך הוא השקיע ברווחת התושבים ובחינוך. ראש העיר סיפר שהוא תמיד חושב לטווח הארוך וכבר בשנת 1991 הוא ביקש להרחיב את שטח השיפוט של העיר ותוך ארבעה חודשים הועברו ליקנעם 2000 דונמים והוא לא הסתפק בכך ונלחם עם מינהל מקרקעי ישראל וקק”ל וקיבל 120 דונם לפארק תעשיית היי טק. המנהלים שמעו מראש העיר על קרבתו לראש הממשלה יצחק רבין ז”ל שהעניק ליקנעם אזור פיתוח א’ בתעשייה ובחינוך. ראש העיר דיבר גם על המאבק שהוא ניהל מול משרדי האוצר והביטחון לפינוי בסיס מנסורה ועל שיווק המקום כמרכז היי טק, וכיצד שכנע את משרד הבינוי והשיכון לתת הטובות לזוגות צעירים. ראש העיר סיפר על הפרויקטים שמקדמת העירייה ועל השירותים שהיא מעניקה ואמר שהמוטו שלו הוא להעניק שירות מצוין לתושבים ולא להרוויח עליהם כסף.

אלפסי, אנחנו מקווים שלימדת אותם איך לנחזיר לנו 1.4 מיליארד שקל.

לאחר הדברים הקבוצה צפתה בסרט שמתאר את התפתחותה של העיר לאור ההטבות שהעניק ראש הממשלה המנוח יצחק רבין לסימון אלפסי ואשר שודר בארץ הראשון. בסיום הדברים נתן אלפסי טיפים למנהלי העתיד ואמר להם שיעשו מה שהם אוהבים לעשות, ושמנהל טוב צריך לדעת להיכנס גם לפרטים הכי קטנים.

חניכי הקורס לקחו חלק פעיל במפגש ושאלו על מדיניות הניהול, פעילות מול משרדי הממשלה השונים, גביית ארנונה, בנייה בעיר, ועוד.

קורס מנהלי מחלקות בחברת החשמל- “חרמון” מכשיר את דור הניהול העתידי של החברה ובמסגרתו החניכים נפגשים עם חברי הדירקטוריון בחברה ועם מנהלים בכירים בחברה, מנהלים וכאלו מחוץ לחברה שהרשימו אותם בעשייתם, והם מעוניינים לשמוע על התפיסה הניהולית שלהם.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“הבחירה לבוא ולשמוע את מודל הניהול של יקנעם מוכיחה שבנינו כאן מודל ניהולי מצוין שרבים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי רוצים לחכות אותו. משתתפי הקורס מהווים את העתודה הניהולית העתידית הבכירה של חברת החשמל וחלקם ינהלו מחלקות עם מאות עובדים ואני גאה שהם באו ללמוד מאיתנו.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter