באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מכשירים את צוותי החירום ביישובים

מכשירים את צוותי החירום ביישובים

המועצה האזורית עמק יזרעאל ערכה כנס הכשרה ייעודי לצוותי החירום היישוביים בתחומי הרווחה והדוברות. סגן ראש המועצה, עידו דורי: “חשוב להיערך יישובית לשעת חירום מתוך תפיסה שהכוחות החזקים בשטח הם הכוחות היישוביים”.

המועצה האזורית עמק יזרעאל מכשירה את צוותי החירום ביישובים. בשבוע שעבר נערך כנס הכשרה ייעודי לצוותי חירום בתחומי הרווחה והדוברות ביישובי המועצה. ההכשרה כללה הרצאה של מפקד התחנה האזורית של שירותי כיבוי והצלה עפולה, מיקי כהן אשר סיפר על פעילות שירותי הכיבוי ונתן דגשים לפינוי אוכלוסייה בשעת חירום. כמו כן, שמעו נציגי הצוותים על תפקיד יו”ר צוות החירום ביישוב בהיבטים של אוכלוסייה ורווחה ועל תפקיד הדובר בעיתות חירום, הן מול אוכלוסיית היישוב והן מול גורמים נוספים. בפני הצוותים הוצג אתר החירום האינטרנטי המשודרג של המועצה והצוותים תרגלו עבודת צוות בחירום על פי תרחיש אירוע שנמסר להם בהנחיית העובדות הסוציאליות של אגף קהילה ורווחה ודוברות המועצה.

עוד במהלך המפגש, הציגה מנהלת אגף קהילה ורווחה, אתי גפן את תפקידי צוות החירום בתחום הרווחה ביישוב. את הערב חתמה סגנית ראש המועצה וראש מכלול אוכלוסייה, חנה פרידמן. ההכשרה היא חלק ממערך רחב היקף של הכשרת צוותים ביישובים כאשר מלבד ההכשרות, מתקיימים לצוותי חירום גם קורסים ייעודיים בתחומי חילוץ והצלה, תרגילים ביישובים ועוד.

סגן ראש המועצה, עידו דורי: “זה איננו מובן מאליו לראות השתתפות כה רבה של מתנדבים ואנו מעריכים ומוקירים זאת. חשוב מאוד להיערך יישובית לשעת חירום מתוך תפיסה מועצתית שמירב העזרה והסיוע, וכן הכוחות החזקים בשטח הם הכוחות היישוביים הערוכים לכל תרחיש”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter