באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מכל הלב בכרמל

מכל הלב בכרמל

רפואת הלב והרפואה הקרדיווסקולרית הן חוד החנית של המצוינות בכרמל והמערך הקרדיולוגי בביה”ח כרמל הוא מהמובילים והמצטיינים בישראל

כחלק מההובלה ברפואת הלב בישראל נבחרו לתפקידים בכירים וכמובילים באיגוד הקרדיולוגי בישראל שני רופאים מומחים ובולטים מהמערך הקרדיולוגי בכרמל, פרופ’ רונן רובינשטיין נבחר לתפקיד מזכ”ל האיגוד וד”ר ברק צפריר נבחר כמזכיר החוג לאפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית.

פרופ’ רובינשטיין מכרמל נבחר לתפקיד יו”ר האיגוד בקדנציה השנייה ברציפות וזכה ב171 קולות מכלל 220 המצביעים.  יחד עם נשיא האיגוד הנבחר הם יובילו את רפואת הלב בישראל מול ובשיתוף האיגודים הקרדיולוגיים ברחבי העולם. האיגוד הקרדיולוגי בישראל הוא האיגוד המקצועי הרשמי של הקרדיולוגים במדינת ישראל, מהווה חלק מההסתדרות הרפואית ופועל ברשות המועצה המדעית.

“התוכנית שלנו בישראל מבחינתי היא להמשיך לבסס מבחינה ארגונית ומקצועית, את הפעילות הענפה של האיגוד הקרדיולוגי, לקידום הקרדיולוגיה בישראל והמלחמה במחלות הלב” מסביר פרופ’ רובינשטיין. אנו נפעל על ידי קידום תכניות בריאות לאוכלוסייה, חינוך, הדרכה ובחינות לרופאים, קיום של מפגשים מדעיים רבים וכנסים של האיגוד על 13 חוגיו הפעילים. נקדם עבודה עם המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית במגוון נושאים כולל עדכון ההתמחות בקרדיולוגיה ויצירת “התמחויות על” בתתי המקצועות השונים של קרדיולוגיה. נעבוד יחד עם משרד הבריאות בנושאים מגוונים כדוגמת קביעת מדדי איכות לטיפול והכנסת תרופות וטכנולוגיות חדשות לסל הבריאות. ביסוס והרחבת קשרים בינלאומיים עם האיגודים הקרדיולוגים בעולם. כמו כן האיגוד אחראי לכתיבת ניירות עמדה והנחיות לאבחון וטיפול במחלות לב שמשמשים את כל מערכת הבריאות”, מעדכן פרופ’ רובינשטיין.

ד”ר ברק צפריר אשר נבחר כמזכיר החוג לאפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, ד”ר צפריר המנהל גם בכרמל ובעכו מרפאה ייחודית לטיפול בהפרעות בשומני הדם ומניעת מחלות לב מסביר: “המטרה העיקרית שלנו היא להעלות את המודעות לחשיבות שמירה על אורחות חיים בריאים באוכלוסייה, ולאבחן ולטפל בגורמי הסיכון לטרשת עורקים כבר בשלב מוקדם, בייחוד באנשים עם היסטוריה משפחתית ענפה של תחלואה בגיל צעיר. טרשת העורקים מובילה להתפתחות התקפי לב, אירועים מוחיים ומחלות כלי דם ממשיך ד”ר צפריר, גורמי סיכון כגון סוכרת, עישון, יתר לחץ דם, הפרעות בשומני הדם, עודף משקל  ואורח חיים יושבני, הינם שכיחים באוכלוסייה. הימנעות מהם ע”י אורח חיים בריא, וזיהוי וטיפול נכון בשלב מוקדם, יכולה לצמצם משמעותית את התחלואה והתמותה ממחלות אלו. עבודות מחקר מראות כי גם באנשים אשר להם גנטיקה “רעה”, אורח חיים בריא ואיזון גורמי הסיכון בגיל צעיר, מפחיתים משמעותית התפתחות תחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם”.

מנהל המערך הקרדיולוגי בביה”ח כרמל פרופ’ משה פליגלמן אמר “זהו כבוד גדול למערך הלב שלנו בכרמל, ששניים מבכירי רופאיו נמצאים כמובילים ברפואת הלב בישראל. אני בטוח בתרומתם החשובה של פרופ’ רובינשטיין וד”ר צפריר לאיגוד הקרדיולוגי הישראלי. לכולנו מטרה אחת ברורה ומשותפת להילחם ולצמצם את מחלות הלב ולפעול לקידום אורח חיים בריא לכלל תושבי ישראל, אני מאחל לשני המינויים החדשים הצלחה רבה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter