באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מכללת אורנים: 230 מקומות נוספים במעונות

מכללת אורנים: 230 מקומות נוספים במעונות

230 סטודנטים נוספים יוכלו להנות מחדרי מעונות במחירים מפוקחים במכללת ‘אורנים’. בניית המעונות תסתיים בתוך שנתיים וצפויה לשחרר לחץ משוק ההשכרה בקרית טבעון.

הנהלת מינהל מקרקעי ישראל החליטה על הקצאת קרקעות לבניית למעלה מ-9,000 חדרי מעונות לסטודנטים במחיר מוזל במוסדות אקדמיים בכל רחבי הארץ. כשאחד מהמוסדות הללו הינו מכללת אורנים שבקרית טבעון. המעונות החדשים יבנו בתוך הקמפוס עצמו וצפויים לשחרר לחץ משוק השכירות בקרית טבעון והסביבה ובעיקר מקרית חרושת ואלרואי. על פי דרישות המינהל המוסדות יתחייבו להשלים את בניית המעונות בתוך שנתיים.

מעונות חדשים
מכללת אורנים. צילום: מעלה היצירה

החלטה זו של המינהל התקבלה בעקבות החלטת הממשלה להציב יעד שאפתני של 10,000 חדרי מעונות במסגרת וועדת טרכטנברג . בניית הדירות תאפשר לסטודנטים לגור במעונות עם כל התנאים והיתרונות של מגורים בקמפוס או בצמוד אליו, במחירים מוזלים ומפוקחים, תוך כוונה לצאת עם הפרויקטים לדרך כבר בתקופה הקרובה. בנוסף, כדי להגדיל את הכדאיות הכלכלית של בניית מעונות הסטודנטים ניתן להקצות עד 25% מהקרקע לטובת שטחי מסחר ובפריפריה עד 35%.

מלבד הקצאות הקרקע למוסדות האקדמיים בשטחם, יוכלו גם רשויות מקומיות לקבל את אישור המינהל לעשות שימוש בשטחים שהוקצו להם לצרכי ציבור לטובת בניית מעונות סטודנטים, אשר ישרתו את הסטודנטים שילמדו במוסדות אקדמיים שונים באזור.

השר אריאל אטיאס “מדובר בפרויקט לאומי חשוב ביותר. החלטת המינהל היא ציון דרך במהפכת הדיור המוזל שהגיעה גם לסטודנטים שיוכלו לשכור מעונות במחיר מופחת ומוזל בהנחה של עד 30% ממחיר השוק. בזכות הקרקע שתינתן בחינם, הסטודנטים ייהנו ממחירי מעונות מוזלים, ומעונות הסטודנטים החדשים שייבנו צפויים לפנות אלפי יחידות דיור למגורים באזורי הביקוש ולהמשיך ולהגדיל את היצע הדירות. למרות הרף השאפתני והגבוה שהציבה לנו הממשלה, הצלחנו להגיע לאישור של למעלה מ-9,000 חדרי מעונות תוך זמן קצר. אחרי עבודת סקר של המינהל ובדיקה מול כל המוסדות להשכלה הגבוהה, תוך תקופה לא ארוכה ייהנו הסטודנטים ממעונות במחירים מוזלים. זאת, כחלק מהמדיניות שהובלתי לפיה הקרקע נועדה לשרת את האזרחים וגם את הסטודנטים ולא רק את הרווחים”.

בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל: “מדובר בהטבה אמיתית וחשובה לרבבות סטודנטים ברחבי הארץ, הנושאים בנטל השכירות הגבוהה אשר תעמוד בפניהם האפשרות לשלם שכר דירה מופחת ומפוקח במעונות בעלי סטנדרטים גבוהים ולקבל הנחה משמעותית. זוהי הוכחה נוספת לראיית המינהל את קרקעות המדינה כמשאב לאומי שיש לאפשר גדולים לציבור רחב ליהנות ממנו, תוך שמירת האינטרס הלאומי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter