באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מיקנעם לוותיקן

מיקנעם לוותיקן

נערה אוטיסטית מיקנעם אחראית על המתנה שהעניק כבוד נשיא המדינה מר שמעון פרס לאפיפיור פרנסיסקוס: פסיפס בסגנון עתיק (בתמונה). אלפסי: “אני נפעם מן הילדה הזו ואני משוכנע שהיא תמשיך ותתפתח ותגיע רחוק בתחום שבחרה”.

במהלך הפגישה בין הנשיא שמעון פרס לאפיפיור פרנסיסקוס התקיים טקס החלפת המתנות בו העניק נשיא המדינה לאפיפיור תמונת פסיפס אומנותית הכוללת את עץ הזית המסמל את ישראל, דגים המקודשים לעולם הנוצרי ויוני שלום לבנות, שנוצרה בעבודת יד על ידי אומניות ישראליות מהגליל ונערות בעלות צרכים מיוחדים בינהם ניצן חדד נערה אוטיסטית מיקנעם .

פרנסיסקוס
תמונת הפסיפס שיצרה ניצן. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

הפסיפס שיצרה ניצן הורכב משני דגים, שתי יונים ועץ זית גדול ביניהם. ניצן בחרה בדגים כיוון שהדגים הינם אחד מסמלי הכנסייה. היונים נבחרו כיוון שהם מסמלים שלום ואחווה בין עמים. עץ הזית אף הוא סמל של שלום כבר אלפי שנים וההשראה בהכנסתו ובהכנסת היונים לפסיפס נלקחה מהתנ”ך מסיפור תיבת נוח והמבול שם עפה היונה עם עלה זית בפיה. המתנה תיתלה בוותיקן ולצידה תוצג גם תמונתה האישית של ניצן. פסיפסים מן הסוג הזה ציינה דוברת בית הנשיא, איילת פריש שהציגה את המתנה בגאווה בערוץ 2 ניתן למצוא כיום בשרידים של כנסיות  ובתי כנסת.

ניצן חדד (18) הינה אוטיסטית מלידה והיא מלווה על ידי אגף החינוך של עיריית יקנעם במסגרות מיוחדות מגיל 3.  בגיל שנה ושמונה חודשים היא אובחנה כ- PDD והאוטיזם שלה הוגדר ברמה גבוהה. עד כיתה ז’ היא למדה בבית ספר ‘קדימה’ בקריית ביאליק ומאז היא לומדת בבית ספר ‘החורשה’ לילדים אוטיסטים שבעין המפרץ. כחלק מפעילותה בבית ספרה ‘החורשה’ מועסקת ניצן בחברת פסיפס איילון שנבחרה להכין את המתנה לאפיפיור וזאת עקב החשיבות הרבה שמייחס האפיפיור לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובקידומם, ובחברה בחרו בניצן ובעוד תלמיד להכין את המתנה.

אביה של ניצן, אבנר, מלא גאווה והוא מדגיש שניצן נחשבת לילדה מאוד פיקחית ששולטת שליטה מלאה במחשב למרות שמעולם לא לימדו אותה, ואף שולטת שליטה מלאה בסמרטפון שלה. ניצן, מציין עוד האב, מאוד אוהבת לצייר, ובקרוב צפויה להיות מוצגת תערוכה של ציוריה. לניצן שני אחים נוספים כשאחד מהם  אוטיסט אף הוא.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” זו התרגשות עצומה. אני מלא גאווה לנוכח יצירת המופת שהוכנה על ידי ניצן המוכשרת ונבחרה כמתנתה הרשמית של מדינת ישראל לאיש דת החשוב ביותר בעולם הנצרות. העבודה המרשימה, המחשבה על הסמלים, הדיוק בפרטים, כל אלו מעידים על התבונה הרבה, החכמה וההשקעה של ניצן בפרויקט. ניצן עברה ועוברת דרך ארוכה והיא משקיעה את כל כולה וזוכה לאהבה ותמיכה רבה ממשפחתה והסביבה. אני שמח שמערכת החינוך ביקנעם נותנת את חלקה בליווי וגאה במערכת הזו, אבל מעל הכל אני נפעם מן הילדה הזו ואני משוכנע שהיא תמשיך ותתפתח ותגיע רחוק בתחום שבחרה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter