באנר עליון
באנר עליון

מחנכים לבריאות

מחנכים לבריאות

גנים מקדמי בריאות

גני הילדים ‘ברוש’ ו’מרגנית’ מיקנעם הוסמכו לגנים מקדמי בריאות

ביקנעם חינוך לבריאות מגיל צעיר הינו אחד מהיעדים העירוניים, ובטקס ארצי ברמת אפעל הוענק התואר גן מקדם בריאות לגנים ‘ברוש’ ו’מרגנית’ על הובלת תהליך קידום אורח חיים בריא בגן לאורך השנה כולה.

הגנים ברוש ו’מרגנית’ קיבלו את התעודה על פעילות רבה ומשמעותית אשר כללה בין היתר: קידום אורח חיים בריא, חינוך לתזונה בריאה, היגיינה אישית וסביבתית, רווחה רגשית ומניעת סיכונים, טיפוח סביבת חיים ירוקה, ועוד. בגנים הללו ישנו “אני מאמין” גני הכולל שילוב תחום הבריאות בתכניות הלימודים הפורמאליות והבלתי פורמאליות, וכן חיזוק הקשר עם הקהילה. בגנים אלו נעשית פעילות משמעותית גלויה לטובת הגן וסביבתו. הגנים יוצגו ע”י ציפי סודי (‘ברוש’), ברוריה בן יעקב (‘מרגנית’), מדריכה מטעם הרשת הירוקה, ילדי הגנים וההורים.

גנים מקדמים אורח חיים בריא הם גנים שהפעילויות בהן מאופיינות בארבעה מישורים עיקריים: בשגרה הפעילה מתקיימת בהן פעילות תנועה מכוונת ומגוונת בהלימה לתכנית החינוך הגופני לגני הילדים. כמו כן נערכים טיולים לסביבה הקרובה, וחצר הגן היא חצר מפעילה. מישור אחר הוא תזונה נבונה וכאן לומדים הילדים התנהלות מושכלת בכל הקשור למזון, ודרך זאת מכירים את פירמידת המזון ואבות המזון, לומדים לשתות רק מים ועוד. במישור היגיינה אישית וסביבתית לומדים הילדים את חשיבות הניקיון האישי והסביבתי כהכרח לשמירה על הבריאות. במישור רווחה רגשית ומניעת סיכונים יצרו בגן אקלים גן מיטבי המושתת על רוגע ושלווה על מנת שהילדים ירגישו בטוחים, מוגנים ויפעלו ביעילות ובנינוחות.

גן מקדם בריאות מהווה תשתית לתהליך חינוכי היוצר שילוב של תחום הבריאות כחלק מהותי ואינטגראלי בהוויה הגנית. גן כזה מטפח בקרב ילדים, הורים והצוות החינוכי אמונה ודרכי התנהגות ע”י הגברת ההנאה וההנעה להשגת בריאות מיטבית, שימורה והפיכתה לאורח חיים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“כל הכבוד לצוות החינוכי, ולילדות ולילדים על התהליך המשמעותי שעברו. אנו מגדלים כאן דורות של ילדים שמתחנכים לאורח חיים בריא ואכפתיים לעצמם ולסביבה. הילדים הללו הם יעים על משפחתם, חבריהם וסביבתם. אני מברך את הגננות, הסייעות, ההורים, ומעל הכל את הילדים הנפלאים שלנו על כל הלמידה, היישום, והתרומה לעצמם, לגן, ליישוב ולסביבה כולה”.

מנהלת החינוך הקדם יסודי בעיריית יקנעם, ד”ר יעל שלומיוק:“תוכנית גנים מקדמי בריאות הינה תוכנית נוספת אשר מצטרפת לתוכניות רבות ומגוונות אשר מתקיימות בגני הילדים בעיר, התוכנית מתחברת מאוד לתוכנית אשר הסמיכה את רובו הגדול של הגנים כגנים ירוקים וירוקים מתמידים.ההכרה מטעם משרד החינוך בקידום הבריאות בגנים הינה הכרה על יוזמה, עבודה ברוכה, התמדה ורצינות ,תהליך שאנו מברכים עליו ועל שיתוף הפעולה של הפיקוח במשרד החינוך והרשות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter