באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מוקירים ומעריכים:

מוקירים ומעריכים:

יקנעם הצדיעה למערכת החינוך היישובית במסגרת יום המורה

בטקס מיוחד במינו הצדיעה יקנעם למערכת החינוך היישובית, ואמרה תודה לכל צוותי החינוך ביישוב על עבודתם הרבה, הקשה והמאומצת לאורך השנה כולה.

מנחת הטקס, איריס סלע פתחה את הטקס ואמרה שצוותי החינוך מלמדים היום את העתיד של מחר, וכמי שרואים את המחר עליהם להיות סוכני התקווה. סלע ציטטה מדבריו של רבה של יהדות בריטניה לשעבר, הרב יונתן זקס שאמר “כל שאני יודע הוא שגדול הישגיו של אדם בחייו, הוא להיות, ולו לרגע, סוכן של תקווה לאדם אחד אחר”. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את נשות ואנשי מערכת החינוך היישובית ואמר שיקנעם כולה מצדיעה להן היום על השקעה רבה, דאגה, אכפתיות וחתירה להישגים. רה”ע אמר שמערכת החינוך ביקנעם התברכה בצוותים שמהווים דוגמא אישית, והללו ראויים לכל הערכה והערצה. רה”ע ציין מקצת מההישגים אליה הגיעה מערכת החינוך היישובית בשנה האחרונה וציין שהוא מלא הערכה לכל צוותי החינוך. רה”ע שיבח את מנהלות בתי הספר על השקעתן  ותרומתן הרבה להובלת התלמידים, הכנתם והבאתם להישגים, כשאת הפירות אנו קוצרים בתיכון. מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום בירכה ואמרה שהיום הזה הוא יום חג לכולנו, והוסיפה שביום הזה אנו מצדיעים לכל קהילת החינוך בעיר. ד”ר ניסלבאום אמרה שביקנעם כל אחד שווה, והמערכת מצטיינת בזכות כל אחד ואחת מאנשיה. ד”ר ניסלבאום אמרה לנשות ואנשי החינוך שהיא רואה בהם דמויות משמעותיות המהוות דוגמא אישית ויוצרות מנהיגות ומנהיגים של הדור הבא. יו”ר חיפה והמרחב, וסגנית מזכ”לית הסתדרות המורים, ד”ר עדנה  דוד אמרה שהיא נרגשת לברך בשמה ובשם המזכ”לית יפה בן דוד את אנשי ונשות החינוך בעיר, ולהעלות על נס את העשייה הייחודית היומיומית הקשה, המורכבת, והלא פשוטה שהם עושים. דוד אמרה שמשנה לשנה יותר ויותר אתגרים ניצבים בפני במערכת החינוך, והוסיפה שהעבודה החינוכית מעצבת את פני החברה בעיר ובמדינה. דוד ציינה בדבריה שאמנת זכויות המורים יוצאת לדרך.

במהלך טקס ההוקרה הוענקה תעודת הוקרה למנהלת תיכון ‘אורט אלון יקנעם למדעים ואמנויות’, עדה אברכהן שמש על הובלת בית הספר, מוריו ותלמידיו, ועל ההישגים הרבים של בית הספר לאורך השנה האחרונה וביניהם: 0% נשירה, כ- 90% זכאות לבגרות, כ- 97% גיוס לצה”ל, הכתרתו של בית הספר כמצטיין עם הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים, ועוד. אברכהן שמש הנרגשת שהופתעה והתרגשה מאוד הודתה בחום על קבלת התעודה.

החלק האמנותי של הטקס כלל את הופעתה של ד”ר עינת גלזר “ההיגיון שברגש”, והקהל נהנה במשך שעה ארוכה מהופעה שנונה ומצחיקה שחשפה אותו לעולם האינטליגנציה הרגשית ונתנה לו טכניקות וכלים לשימוש במסגרות החיים השונות.

טקס ההוקרה למערכת החינוך היישובית במסגרת יום המורה התקיים במעמד רה”ע סימון אלפסי, מ”מ רה”ע, אורי שמואל, סגן רה”ע, רומן פרס, מנהל האזור ברשת ‘אורט’ אבי אבירם, מפקחות החינוך, מנהלות בתי הספר, צוותי הוראה בבתי הספר ובגני הילדים, יו”ר הנהגות ההורים, ועוד.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“יקנעם מצדיעה, מעריכה ומוקירה את צוותי החינוך והמינהלה על עבודתם הקשה, ותרומתם הרבה רבות להובלת מערכת החינוך היישובית ולהצלחתה. לכל אחד ולכל אחת מנשות ואנשי החינוך תרומה לעיצוב דורות העתיד של העיר, צה”ל והמדינה. אני מודה לכל צוותי החינוך והמינהלה על עשייתם המשמעותית הרבה. תודה רבה למנהלת אגף החינוך ולכל צוותה על הובלת האירוע”.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום:

“יום המורה״ הפך למותג המסמל את עבודת הקודש- עבודת החינוך. יש לי את הזכות להוביל את מערכת החינוך ביקנעם, מערכת קשובה, אכפתית ומאפשרת העצמה לכל אחד ואחת. הרב קרליבך אמר שכל ילד זקוק למבוגר אחד שיאמין בו. ביום זה אני מודה ומוקירה כל אחד ואחת על האמונה  וההשקעה יום יום ושעה שעה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter