באנר עליון
באנר עליון

 מועצה אזורית מגידו יזמה תחרות לתכנון קמפוס לאומנות אקולוגית בעמק השלום.

 מועצה אזורית מגידו יזמה תחרות לתכנון קמפוס לאומנות אקולוגית בעמק השלום.

מנהל החברה הכלכלית של  מ.א. מגידו איל רום ומהנדס המועצה אד’ ברוך שמיר יזמו עם מרצי הפקולטה לאדריכלות בטכניון, תחרות לתכנון קמפוס לאומנות אקולוגית בעמק השלום. בשיתוף עם אד’ אורן גולדשטיין  מיוקנעם מושבה המלמד בצוות המנחים בטכניון, הובילו צוות המורים את הפרויקט סיום של כל 80 הסטודנטים לשנה א’ בפקולטה לאדריכלות.

עמק השלום – נמצא במרחב הביוספרי, בתחום שיפוטה של מועצה אזורית מגידו.

הסטודנטים נדרשו לתכנן קמפוס שיאכלס וישרת אומנים מתחומים מגוונים, על פי תנאי השטח הטופוגרפי, התחשבות בנוף ועל פי קריטריונים אקולוגיים שונים.

20 עבודות מתוך ה80  נבחרו על ידי הצוות המקצועי של הטכניון והוצגו במבואת האולם האזורי מגידו לבחירת הקהל, שהסתובב בתצוגת העבודות המרשימה  ושמע הסברים מהמתכננים הצעירים.

בין הקהל הרחב שפקד את המפגש  נכח ראש המועצה האזורית איציק חולבסקי שברך את הסטודנטים על עבודתם וחשיבות הפרויקט למועצה, אנשי מקצוע מהמועצה , תושבים, הורים וסטודנטים רבים.

הנוכחים התבקשו לבחור  שלוש עבודות מובילות עלפי ראותם .העבודה שקיבלה את מרב הנקודות היא של הסטודנט גבי אלברג .

איל רום- “במסגרת תכנית הפיתוח של המרחב הביוספרי במגידו, חשבנו לאיזו מטרה יתאים המתחם הייחודי של עמק השלום. אומנות אקולוגית שמשלבת תחומים מגוונים כמו אומנויות הבמה, מוזיקה, מחול, תאטרון ואומנות פלסטית בהיבט האקולוגי נראה לנו כיעד ראוי שמתכתב עם הרעיון של המרחב הביוספרי. המנחים של הקורס הרלוונטי בפקולטה לארכיטקטורה ראו בפרויקט הזדמנות ואתגר מיוחד וכך נוצר שיתוף הפעולה הפורה שהוליד את יזמת התחרות. היתרון הגדול בסטודנטים של שנה א’ הוא שהם עדיין לא כבולים בכל מיני כללים לפיכך הם יצירתיים ומשתמשים בדמיון חפשי. התוצאה היא שקבלנו מספר רעיונות למימוש ה”חלום” שלנו בעתיד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter