באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מוגבלות אינה מגבלה / אורי דוד

מוגבלות אינה מגבלה / אורי דוד

סטודנטים לחינוך מיחידת אורנים של ארגון שגרירי רוטשילד, יזמו בשבוע שעבר יום פעילות מיוחד תחת הסיסמה: “מוגבלות אינה מגבלה”.

עוקפים את המוגבלות
מי אמר שמוגבלות היא מגבלה?

עוקפים את המוגבלות: אחד מכל חמישה אזרחים בישראל לא מסוגל לצאת למסעדה טובה, אך הוא בהחלט יכול לשחק כדורסל.  סטודנטים לחינוך מיחידת אורנים של ארגון שגרירי רוטשילד, יזמו בשבוע שעבר (30.1) יום פעילות מיוחד תחת הסיסמה: “מוגבלות אינה מגבלה”. במסגרת היום, הפגישו הסטודנטים בין ספורטאים נכים ובין תלמידי כיתה ט’ בבית הספר “אורט אלון” ביקנעם, במטרה לחשוף את הצעירים לאוכלוסיית הנכים, המהווה כ-20 אחוז מהאוכלוסייה, ולהעלות את המודעות לקבלת השונה, עידוד סובלנות ומתן השראה כי ניתן להתמודד בהצלחה עם כל קושי.

במהלך היום העבירו הסטודנטים תחנות פעילות חווייתיות בשיתוף עם חנה קרן, מורה לחינוך גופני וספורטאים נכים, דותן מישר, לוחם שייטת 13 שרגלו נקטעה וכיום הוא מנהל ומאמן קבוצות כדורסל בכיסאות גלגלים בבית הלוחם בחיפה, ומורן סמואל, ספורטאית המשותקת בפלג גופה התחתון.

לדברי מנהלת יחידת שגרירי רוטשילד במכללת אורנים, רעות אלגבסי: “קיום היום זימן עבורנו שני רווחים משמעותיים, העיקרי הוא הערך החינוכי לתלמידי שכבת ט’, הנמצאים לקראת תהליך המחויבות האישית שלהם. פעילות זו מאפשרת להם חשיפה לעולמו של האחר, למורכבות חייו בתנאים מגבילים, ולכוחותיו הרבים בהתמודדות עם כל אלו.  הרווח השני הינו עבור שגרירי היחידה באורנים, כמחנכים לעתיד, אשר התנסו ביוזמה, הפקה והובלת יום משמעותי עבור בני הנוער ביקנעם”.

ארגון שגרירי רוטשילד, מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה, הוקם במטרה להכשיר דור עתיד של מנהיגים עסקיים וציבוריים עם אחריות חברתית. בארגון חברים סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בפריסה ארצית, שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני וזוכים לתוכנית הכשרה לפיתוח אישי ומקצועי, מלגת לימודים מלאה וניסיון בייזום ובהובלה של פרויקטים חברתיים ברמה ארצית ומוניציפאלית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter