באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מה כדאי – להכין בבית או לאכול בחוץ?

מה כדאי – להכין בבית או לאכול בחוץ?

הכנה בבית נחשבת לפתרון זול ובריא יותר בהשוואה להזמנת אוכל, אך מסתבר שהתמונה מורכבת יותר. לא משנה לאיזה צד של המתרס אתם שייכים, הנה כמה שיקולים שכדאי להביא בחשבון לפני שמחליטים מה לאכול

העולם מתחלק לשניים. מצד אחד יש את אלו שמכינים אוכל בבית ולא מוותרים על התענוג גם בימים קשים וארוכים. בקבוצה הזו נמצאים גברים ונשים בכל הגילאים ובעיקר הורים לילדים ובעלי משפחות.

לעומת זאת, בצד השני נמצאים אנשים שמעדיפים לאכול בחוץ או להזמין את האוכל אליהם הביתה. גם כאן ניתן למצוא קהל מגוון, אך האופציה של הזמנת אוכל מזוהה בעיקר עם צעירים, רווקים וסטודנטים.

עד לפני מספר שנים נהוג היה לייחס להכנת אוכל ביתי סגולות רבות. זה נתפס כפתרון זול ובריא יותר בהשוואה להזמנת אוכל, בעיקר בגלל שימוש בחומרי גלם טריים וללא חומרים משמרים. עם זאת, לאחרונה חל מהפך משמעותי בגישה לנושא. כיום כבר ברור שהתמונה מורכבת יותר ולכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות אחרים.

למה לא להכין אוכל בבית?

קודם כל, קניית חומרי הגלם דורשת השקעה של זמן ומשאבים. פעמים רבות ניתן להפנות את המשאבים האלה לאימון גופני או לזמן איכות עם המשפחה. קניית חומרי גלם טריים גם רלוונטית לזמן קצר בלבד, ולכן היא דורשת היערכות מוקדמת ובאה על חשבון ספונטניות. נדיר עד בלתי אפשרי להתקין ארוחה גדולה בטווח זמן קצר של פחות משעה-שעתיים.

בחלק מהמקרים קשה להכין אוכל בבית גם בגלל האנרגיות שמושקעות בבישול. לא כולם נולדו שפים ומה שנראה קליל בתמונת אינסטגרם עלול להתגלות כסיוט מתמשך. לזה יש להוסיף את שטיפת הכלים, את כאבי הגב, את החום מהמטבח ואת כל מה שעולה לנו בבריאות.

כמובן שגם להזמנת אוכל מבחוץ יש חסרונות. רוב המסעדות לא מקפידות על שימוש בחומרי גלם טריים והתפריטים נוטים להיות בנאליים ומשעממים. רשת מזון לא מקצועית עלולה לאחר עם האוכל ולהוריד לטמיון ערבים שלמים. אוכל מבחוץ הוא לפעמים זול אבל לא איכותי, והתוצאה היא עוגמת נפש.

הפתרון: לשלב בין העולמות

הפתרון הטוב ביותר לסוגיה שעל הפרק הוא לשלב בין אוכל ביתי לבין הזמנת אוכל או אכילה בחוץ. כמו בהרבה מקרים אחרים, גם כאן שביל הזהב הוא זה שמנצל את היתרונות של שני העולמות. כך ניתן לגוון באוכל, לחסוך בהוצאות, למנוע מאמצים מיותרים וליהנות מטעמים חדשים. אפשר למשל להזמין פיצה כדי לאכול ירקות טריים במחיר שפוי, או לאכול בצהריים בחוץ ולהקדיש את הערב לתפריט קליל יותר על טהרת הגבינות והנקניקים.

מי שינסה ליהנות מהדרך אל האוכל ולא רק מהתוצאה ירוויח איכות חיים טובה יותר. זה אמנם דורש השקעה ושינוי הרגלים מסוימים, אבל התגמול שווה את המאמץ.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter