באנר עליון
באנר עליון

מה יעשו התלמידים במקרה שבו האדמה תתחיל לרעוד ?

מה יעשו התלמידים  במקרה שבו האדמה תתחיל לרעוד ?

כיצד מכינים את מוסדות החינוך בארץ לרעידת אדמה? מה יעשו התלמידים בבית הספר במקרה שבו חלילה האדמה תתחיל לרעוד ?

 בדיוק לתרחיש כזה התכוננו השבוע בכל בתי הספר באזור חיפה, כאשר ביום שלישי (אתמול) התקיים תרגיל מוסדות החינוך הארצי של פיקוד העורף בשיתוף משרד החינוך, ארגוני החירום והרשויות המקומיות. מדובר בתרגיל המתרחש מדי שנה בכל בתי הספר, על מנת לתרגל את כל התלמידים והמורים לתרחיש חירום, התרחיש אותו תירגלו השנה הוא רעידת אדמה. כפי שראינו בשנים האחרונות רעידות אדמה פוקדות מדינות שונות ברחבי העולם מהאיטי, הפיליפינים ועד איטליה, בה הורגש רעש אדמה חזק לפני מספר חודשים וישנה חשיבות רבה לתרגל מצב זה.

במהלך היום תרגלו התלמידים במוסדות החינוך באזור חיפה יציאה למרחב פתוח, וכן את הנחיות ההתגוננות לשעת חירום. בנוסף, התקיימו תרגילי חילוץ במספר בתי ספר ברחבי הארץ, בהשתתפות כוחות החילוץ של פיקוד העורף.

מח”ז חיפה, אל”ם צביקה צורן, אמר על התרגיל “בכל שנה פיקוד העורף מקיים תרגיל במוסדות החינוך. מטרתו היא להטמיע את הנחיות ההתגוננות ולהביא לשיפור מוכנות מערכת החינוך. השנה, התרגיל יבוצע במתווה של רעידת אדמה. אנו מתרגלים את כלל מוסדות החינוך על מנת שכל תלמיד ינהג על פי הנחיות ההתגוננות המתאימות בזמן אמת, וידע כיצד לפעול בכל תרחיש. היערכות ותרגול בשגרה הם המפתח להצלת חיים בחירום”

כוחות החילוץ של פיקוד העורף (קרדיט: דובר צהל)
כוחות החילוץ של פיקוד העורף (קרדיט: דובר צהל)

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter