באנר עליון
באנר עליון

מה זה ליסינג פרטי?

מה זה ליסינג פרטי?

ליסינג היא שיטת מימון שבה הלקוח נושא בתשלום חודשי קבוע וידוע מראש עבור השימוש ברכב. מכאן והלאה כבר יש אפשרויות שונות לנצל את היתרונות של השיטה הזו, כאשר בין היתר היא פונה לשוק הפרטי וחוסכת את הצורך בגיוס הון

ליסינג תפעולי כולל תשלום חודשי שמגלם את כל עלויות הרכב הנלוות, לרבות ביטוחים, אגרות, טיפולים, תיקוני תאונות ותקלות, החלפת צמיגים ועוד. בחלק מעסקאות הליסינג התפעולי יש הגבלה שנתית לקילומטראז’ והשיטה מתאימה בעיקר לחברות וארגונים עם ציי רכב גדולים.

לעומת זאת, ליסינג מימוני הוא סוג של הלוואה בעסקה שנעשית לעיתים קרובות בשיתוף בנקים וגופים פיננסיים נוספים. בעסקה הזו הרוכש הפרטי נרשם כיד שנייה ברישיון והוא נדרש לשלם 15%-30% מערך המכונית יחד עם התשלום החודשי הקבוע.

בתום התקופה הלקוח יכול לבחור האם להשלים את עלות הרכב כדי לרכוש אותו בעצמו, להמשיך לעסקת ליסינג חדשה או להחזיר את הרכב ולסיים את ההתקשרות. ברוב המקרים הרכב אינו נרשם על שם החוכר אלא על שם חברת הליסינג ולכן יש לכך משמעות בסוף תקופת העסקה.

באופן עקרוני, תקופת החכירה של הליסינג משתנה מעסקה לעסקה ובסיומה בעל הרכב בוחר האם לרכוש אותו, להחזיר אותו לחברת הליסינג או להמשיך את ההתקשרות עם רכב חדש. כאן גם ניתן לזהות את ההבדלים בין שיטות הליסינג הקיימות. היכרות עם המאפיינים של כל שיטת ליסינג חשובה ללקוחות פרטיים כי היא מאפשרת להם לקבל החלטה מבוססת יותר.

הליסינג שמתאים לשוק הפרטי

מכל האמור לעיל קל להבין למה ליסינג פרטי הוא בעל מאפיינים קצת שונים. ראשית, השיטה הזו מאפשרת לחוכר ליהנות מיתרונות הרכב החדש בלי לגייס הון עצמי גבוה. הלקוח הפרטי מקבל אופציית רכישה שמסוכמת בעת ביצוע העסקה ויכול לדעת מראש מה הסכום שיידרש לשלם בסוף התקופה במידה וירצה להעביר את הרכב לבעלותו.

שנית, באמצעות הליסינג יכול הלקוח הפרטי להחליף את הרכב כל כמה שנים בלי להתעסק בתהליך המייגע של מכירת וקניית רכב חדש. הליסינג מתאים ללקוחות פרטיים שרוצים לנסוע על רכב חדש, אבל אין להם את האמצעים לקנות אותו. בשיטה הזו גם אין צורך בנטילת הלוואה והעסקה מתבצעת ישירות מול חברת ליסינג או חלק מהיבואנים.

החסרונות של כל שיטת ליסינג

כמובן שלכל שיטת מימון יש גם חסרונות מסוימים. החיסרון של ליסינג תפעולי בא לידי ביטוי בהוצאות של אלפי שקלים בחודש, בעיקר בשל העלות הגבוהה של תיקוני רכבי חברות ועסקים.

בליסינג מימוני לשוק הפרטי החיסרון הוא תשלום גבוה בהשוואה לנטילת הלוואה מהבנק. התשלום החודשי של הלקוח הפרטי מגלם בתוכו את הסיכון שנוטלת חברת הליסינג ואת הירידה בערך הרכב. מכאן שזהו מסלול שמתאים רק למי שמתקשה לגייס את הכסף בדרכים אחרות ואינו מעוניין לוותר על התענוג של נהיגה ברכב חדש.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter