באנר עליון
באנר עליון

מהודו ליקנעם

מהודו ליקנעם

אחרי שאירחה מספר משלחות של עיתונאים מסין, הגיע תורם של העיתונאים מהודו לגלות את יקנעם, ובשבוע שעבר הגיעו שבעה עיתונאים לביקור בעיר ובפארק התעשייה, שנערך בשיתוף עם משרד החוץ והשלטון המקומי.

הביקור החל בפגישה עם ראש העיר, סימון אלפסי שסיפר להם על יקנעם ועל התפתחותה. ראש העיר אמר בראשית דבריו שיקנעם היא מודל במדינת ישראל, והוסיף שהעיר היא דוגמא לעיירה קטנה בעבר שהפכה לעיר מתפתחת. ראש העיר הסביר  על מערכת החינוך היישובית ועל קידום תחומי המדעים והפיזיקה. בנוסף לכך סיפר ראש העיר על פארקי התעשייה והחממות הטכנולוגיות, קרבתה של יקנעם למרכז הארץ ולצפון, קליטת עלייה, ועוד. ראש העיר סיפר לאורחים שכיום כ- 70% מהתקציב מקורו בהכנסות עצמאיות. ראש העיר סיפר לאורחים על ההסכם שנחתם לאחרונה עם קרן סקולקובו, והללו הביעו התפעלות והתרשמו מאוד.

לאחר פגישת העבודה יצאו חברי המשלחת לביקור בפארק התעשייה. הביקור נפתח בחברת ‘כתר פלסטיק’ ובחנות המפעל והאורחים קיבלו סקירה ממנכ”ל החברה על התפתחות החברה, מוצריה המובילים ופעילותה בארץ ובחו”ל. חברי המשלחת ערכו סיור במחלקת הייצור ועמדו מקרוב על פיתוח המוצרים. לאחר מכן ביקרה המשלחת בחברת Re-Walk ונפגשה עם המנכ”ל עמי קראפט. חברי המשלחת שמעו על פעילות החברה ועל מוצר הדגל שלה  מערכות לפעילות מוטורית בקרב פגועי עמוד שדרה וגב. האורחים צפו בפגוע גפיים שהולך ועולה מדרגות בזכות המכשיר שפיתחה החברה.

קבוצת העיתונאים מהודו כללה עיתונאים שכותבים בשורה של עיתונים ציבוריים, מסחריים ופרטיים, ובין היתר עיתונים בתחומי איכות סביבה, כלכלה, עסקים, בריאות ועוד. חלק מהעיתונאים עובדים ברשתות הטלוויזיה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“שמחים לארח בחסות משרד החוץ והשלטון המקומי עוד משלחת של עיתונאים מהמזרח הרחוק שבאה ללמוד על העיר ולהתרשם מן העשייה ומן תעשיית ההי טק שכאן. פארקי התעשייה שלנו מהווים מוקד משיכה לאנשי עסקים ותקשורת רבים בעולם כולו, והעובדה שבביקור נכחו עיתונאים מאמצעי המדיה השונים מוכיחה שיש נכונות ללמוד על הנעשה כאן ולהעמיק את הקשרים עם החברות השונות. אני מאמין שהביקור יוביל לשיתופי פעולה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter