באנר עליון
באנר עליון

מגידו: תלמידי התיכון מאמצים את פינת אוכברג בשביל האופניים החדש

מגידו: תלמידי התיכון מאמצים את פינת אוכברג בשביל האופניים החדש

התלמידים יצאו ביום ראשון לעבודות בפינת ההנצחה ובשביל האופניים  בהנחייתו של דודו אשכנזי  מנהל מחלקת הדרכה ,סיורים ופרוייקטים חינוכיים של קק”ל

ביום ראשון האחרון 1.12.12 יצאה קבוצה ראשונה של תלמידי כיתות ח’ ממרכז לימוד רב תחומי ארץ ישראל  של תיכון מגידו אל שביל האופניים במרובע הכבישים שבמרכזו עומד אתר ההנצחה שהקימה קק”ל לכבודו של אוכברג יצחק, התורם שהעביר לקק”ל את התרומה הגבוהה ביותר בכל הזמנים להקמת התיישבות בארץ ישראל,

הילדים אימצו את השביל
תלמידי התיכון פורצים את השביל. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

והחלו בעבודת בנייה של תחנת שביל הפריחה שהיא חלק מפרויקט האימוץ שלקחו על עצמם התלמידים והמחנכים במסגרת התוכנית החינוכית מעוף שהחלה השנה להתקיים במועצה אזורית מגידו.

במסגרת העבודות יבנו ספסל ופסל סביבתי מחומרים ממוחזרים ואבן מקומית בהנחייתו של האמן הסביבתי יניב שרייבר  מקיבוץ דליה, ייפרץ שביל להולכי רגל שלאורכו פורחים פרחי בר. שביל זה יעבור בין השדות המעובדים ויסתיים באתר ההנצחה אשר בו מתוכננות הפעלות חינוכיות ופעילויות . התלמידים עבדו בהנחייתו של דודו אשכנזי  מנהל מחלקת הדרכה ,סיורים ופרוייקטים חינוכיים של קק”ל ומורים מבית הספר.

התלמידים עברו שעור היכרות עם מפעלו של יצחק אוכברג שיחד עם העובדה שתרומתו סייעה בהקמת הקיבוצים דליה וגלעד (יד יצחק), סיפור חייו המרתקים חושף מפעל הצלה גדול אשר הנהיג להצלת יתומי הפרעות ביהודים במזרח אירופה בין שתי מלחמות העולם. התלמידים למדו על פועלו ואישיותו מפי נכדם של זוג מהיתומים שניצלו על ידו – מר בני פנזיק, מראשי עמותת אוכברג , אשר רתם אותם למשימה שאותה יבצעו בשטח.

כאמור התכנית לאימוץ שביל האופניים משולבת כחלק בלתי נפרד ממערכת הלימודים ונותנת לתלמידים הזדמנות להיחשף לצפונות האזור ולתרום לקהילה ולמרחב הביוספרי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter