באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: שכנות במקום מחיר

מגידו: שכנות במקום מחיר

אור ורדי ושני בירן מקיבוץ דליה החליטו להפיק ארוע ידידות עם הכפר פורדיס וזאת בעקבות ארועי ‘תג מחיר’ שארעו בו לאחרונה. בארוע שהתקיים בקיבוץ נכחו 250 איש, 125 מכל אחד מהישובים.

פעולות ‘תג מחיר’ שבוצעו לפני כחודש וחצי בכפר פורדיס בהן רוססו על קירות מסגד ‘אל רחמה’ סמלי מגן דוד וכתובת “מסגדים סוגרים במקום ישיבות” כשבנוסף נוקבו צמיגיהם של כ-20 כלי רכב שחנו סביב המסגד נוקבו צמיגים זעזעה רבים מתושבי האזור אשר חיים בשכנות טובה.אלא  שאור ורדי ושני בירן ,שתיים מחברות קיבוץ דליה לא הסתפקו בלצקצק בלשונן מול הטלביזיה והחליטו לעשות מעשה.הן יצרו קשר עם מנהל תחום הכדורסל במועצה המקומית פורדיס, הישאם אבו ערישה, במטרה להפיק מפגש ידידות ושכנות טובה, ספורטיבי, לכל המשפחה, בין קיבוץ דליה לתושבי פורדיס, וזאת על מנת לגנות את האלימות “ברגלים” ולהפגין רוח אחרת. המפגש כלל פעילות הפנינג משפחתית על מדשאת הקיבוץ ולאחר מכן משחק קט-סל ילדים (גילאי ה’-ו’) וכדורסל בוגרים.

יקנעם
חולצות תג מחיר. צילום: ציון הלוי, GFDL.

במפגש, שנערך בקיבוץ דליה בשיתוף המועצה האזורית מגידו, תחת הכותרת: “ואהבת לרעך כמוך” נכחו כ- 250 משתתפים מחצית מכל ישוב, שהגיעו מלאי רוח טובה ורצון להראות מציאות דו-קיום אפשרית וטובה.את המשתתפים ברכו מנכ”ל מ.מ. פרדיס, רפעת מרעי, ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי ומזכיר ומנהל הקהילה בקיבוץ דליה,שחם מיטלר שאף החליפו בניהם מגני ידידות עליהם נכתב באופן אחיד “בידידות ושכנות טובה”.
רפעת מרעי הדגיש את הרצון של תושבי פרדיס בשכנות טובה ובדו-קיום עם היישובים היהודיים באזור. שחם מיטלר הדגיש את חשיבות היוזמה של חברות קיבוץ דליה, במרקם היחסים בין יהודים וערבים. איציק חולבסקי גינה בצורה חריפה את אירועי ‘תג מחיר’ והדגיש את תמיכתו האישית ואת תמיכת המועצה ביחסי שכנות טובה עם היישובים הערביים באזור. כמו כן הדגיש חולבסקי את חשיבות התמיכה של המשתתפים בהסדר עם הפלסטינאים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter