באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: צעדה לזכרם

מגידו: צעדה לזכרם

ילדי חברת הילדים מרמות מנשה השתתפו ביום שישי בצעדה לזכר נספי אסון השריפה בכרמל. מנהלת החינוך של רמות מנשה ” הצעדה היוותה נקודה משמעותית בחיבור בין האדם לסביבתו. הן האנושית והן הפיזית.

ביום שישי האחרון התקיימה  בשבילי יערות הכרמל המשתקמים צעדה לזכר 44 נספי אסון השריפה בכרמל. האירוע התקיים  בחסות משרד התרבות והספורט, קק”ל, רשות הטבע והגנים, משטרת ישראל, כבאות והצלה השב”ס ומועצות מקומיות  חוף הכרמל ועוספיא וכלל מסלול מעגלי  כ 5.5 ק”מ מקיבוץ בית אורן יורד למעיין עין אלון וחוזר דרך נחל אורן אל חניון האגם שליד בית אורן.

אסון הכרמל
ילדי רמות מנשה בצעדה. צילום: רינה רנט-כהן

חברת הילדים של רמות מנשה השתתפה בצעדה שנקראת “צועדים בשבילם”  אשר קושרת את ילדי רמות מנשה  למשפחת וייס (יפרח) ומחברת  לאסון הכרמל מעבר לקרבה הגיאוגרפית למקום. מערכת החינוך וחברת הילדים בתוכה , בחרה לקחת חלק באירוע עקב הקשר האישי להדס הלומדת במערכת החינוך של הקיבוץ ואחותה של איילה יפרח ז”ל שנספתה באסון.

במהלך השבוע לפני הצעדה  הדס ואימה  הגיעו בשעות פעילות בתלתונים  , לספר לילדי חברת הילדים על הצעדה ועל הקשר האישי של המשפחה לאסון. כמו כן נעשתה  בתלתונים פעילות שמאפשרת ביטוי  של הנושא הכולל גם את שיקום יערות הכרמל וההתחדשות שלאחר השריפה. בצורה של ציור ויצירה.

לצידה של הדס וייס אחותה של איילה יפרח ז”ל שנספתה באסון , צעדו גם  בנות מקבוצת הרכיבה שהוקמה לזכרה עם המדים שנושאים את שמה בשבילי הארץ “בשביל  האיילה” והן החיבור של ילדי הישוב בו מתגוררת המשפחה .

 נירה ארנט כהן , מנהלת החינוך מרמות מנשה “הצעדה ‘צועדים בשבילם’ היוותה נקודה משמעותית בחיבור בין האדם לסביבתו. הן האנושית והן הפיזית. אישית הצעדה היתה חוויה  עבורי משום שאני שייכת לשני המעגלים:  רוכבת בקבוצת הנשים ומנהלת את מערכת החינוך ברמות מנשה. זו הזדמנות להודות להדס שאין ספק שהכריזמה הסוחפת שלה  ראוייה להוקרה  ולדוגמא. ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter