באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: נלחמים בכלבים המשוטטים

מגידו: נלחמים בכלבים המשוטטים

מפגעי הכלבים המשוטטים גרמו למועצה האזורית מגידו להתחיל ולאכוף באמצעות קנס מנהלי , את חוק הסדרת הפיקוח על הכלבים. מנהל מחלקת שח”ם: “התקבלו משובים מאד תומכים של תושבים על ביצוע פעילות האכיפה כנגד כלבים משוטטים”

במהלך חודש ינואר החלה המועצה האזורית מגידו בטיפול בתופעת הכלבים המשוטטים בישובי המועצה. תושבי המועצה החיים ביישובים כפרייים מגדלים הרבה כלבים באופן יחסי, דבר הנובע מאופי היישובים. בשל כך, היתה המועצה מאוד סובלנית כלפי תופעת הכלבים המשוטטים אלא שלאחרונה הפכה התופעה למגיפה והכלבים החלו להוות מטרד המרחב הציבורי. לכן הוחלט במועצה להתחיל ולאכוף את חוק הסדרת הפיקוח על כלבים.

כלבים משוטטים
המועצה האזורית מגידו. צילום: רונן צומר.

במסגרת האכיפה במהלך חודש ינואר, לכד בעל מקצוע המיומן בלכידת כלבים אשר לווה בפקח המועצה, מספר כלבים ביישובי המועצה  ולבעליהם נשלחו התראות, כשבמהלך השבוע האחרון, המועצה החלה לקנוס את בעלי הכלבים שנתפסו משוטטים.

שלומי גרנוב, מנהל מחלקת שח”ם ( שיפור חזות המרחב ) אמר השבוע: “במהלך פעילות צוות האכיפה בישובים, התקבלו משובים מאד תומכים של תושבים על ביצוע פעילות האכיפה כנגד כלבים משוטטים שמבצעת המועצה  בשטח.”

פעילות האכיפה ומתן הקנסות באה בשל ריבוי תלונות התושבים על מפגעי כלבים משוטטים ברחבי המועצה. על פי המשובים חל שינוי במגידו בעמדת התושבים לגבי הסובלנות למפגעי צואת כלבים, נביחות כלבים בשטחים ציבוריים וחוסר התייחסות בעלי כלבים להנחיות ועדת כלבים יישובית. במועצה מבקשים לציין כי כלבים משוטטים ללא אמצעי זיהוי (שבב), מועברים לכלביית המועצה בתחנת ההסגר בניר יפה. ושמרבית הכלבים של תושבי מגידו הנם כלבים מטופלים, ומחוסנים על פי החוק.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter