באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מתחילים מהתחלה

מגידו: מתחילים מהתחלה

המועצה האזורית מגידו נענתה לבקשת רשות הטבע והגנים לפתוח לדיון מחודש את נושא שמורות הטבע במרחב הביוספרי אך מעדיפה שלא להתחייב לשמירת הטבע דווקא במסגרת של שמורות.

רשות הטבע והגנים ביקשה מהמועצה האזורית מגידו לפתוח מחדש את נושא שמורות הטבע במרחב הביוספרי רמות מנשה וזאת לאחר שכבר גובשו הסכמות כך שההליך כולו מתחיל מחדש. בקשה זו מעידה על חשיבה מחדש שנעשתה ברשות בנוגע לשמירת הטבע באזור. לעומת זאת, במועצה האזורית שהסכימה לבקשת הרשות לדיונים מחדש מאוד רוצים לראות את נכסי הטבע המצויים במרחב הביוספרי נשמרים אך נוקטים במידה מסויימת של זהירות ואומרים כי ניתן לשמור על הטבע גם שלא במסגרת של שמורות טבע. כמו כן מתכוונת המועצה לפתוח את הדיונים על כל הליבות כשצוות מיוחד ידון בנושא במהלך אוקטובר וכבר בנובמבר יערכו דיונים ציבוריים. בכל מקרה מדובר בהליך האמור להמשך עוד זמן רב שכן גם לאחר שיתגבשו הסכמות בנוגע לשמורות הטבע במרחב, יש להפקיד את התכנית ורק לאחר מכן יוכל להכריז שר הפנים על השטחים המוצעים כשמורות טבע.

מרחב ביוספרי
איציק חולבסקי, רוצה מודל ייחודי ומשתף. צילום: יח”צ.

מתאמת המרחב הביוספרי, הגר ראובני: “המועצה האזורית והמרחב הביוספרי עוסקים מזה זמן רב בגיבוש נהלים מוסכמים לשמירה מיטבית על ליבות המרחב הביוספרי, במסגרת תהליכים אלו נידונו הצעות של הגופים הרלבנטים ביניהם רט”ג קק”ל ,אנשי מרעה ועוד. בימים אלו מתחיל בעבודתו צוות מקצועי בו שותפים נציגי גופים מקצועיים ונציגי ציבור  שיגבש עקרונות התנהלות וניהול משותף לליבות המרחב הביוספרי. כל החלופות וכל ההצעות ידונו בהמשך בפורומים ציבוריים, בהתאם לעקרונות המרחב הביוספרי. מבחינתנו ליבות צריכות להיות מוגנות בחוק ואנחנו בוחנים באיזה חוק הכי נכון להגן עליהן”.

ראש המועצה, איציק חולבסקי התייחס אף הוא לנושא: ” המועצה והמרחב הביוספרי החליטו להענות לבקשה לפתוח מחדש את הדיון על ניהול הליבות. אנחנו מאוד רוצים ליצור פה מודל ייחודי ומשתף. מבחינתנו התוצר הסופי, אחרי הדיונים ואחרי שהצוות המתאם של המרחב יאמר את דברו הוא מודל ניהול משותף של הליבות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter