באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מפגן כוח במושבה

מגידו: מפגן כוח במושבה

כנס נגד כוונות הסיפוח של יקנעם המושבה ליקנעם עלית הוציא כ-120 איש אל בית העם במזג אויר גשום וסגרירי. חולבסקי: “הנוכחות המרשימה פה מדגישה את החשיבות של החקלאות במרחב הביוספרי”

תושבי יקנעם המושבה קיימו אתמול מפגן כוח כאשר ערכו כנס כנגד כוונות הסיפוח של יקנעם עלית. לכנס שנערך בבית העם שבמושבה הגיעו כ-120 איש במזג אוויר גשום אך הסתבר כי הם מייצגים רבים הרבה יותר שכן לדברי מנהלת המרחב הביוספרי, הגר ראובני, עצומה הנערכת בימים אלה במושבה כנגד הסיפוח זוכה להצלחה רבה ו-98% ממשקי הבית שנדגמו חתמו עליה כשעד עתה הגיעו אל 75% מהבתים ביישוב.

יקנעם המושבה
הכנס היקנעם המושבה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

במושבה לא מסתפקים בכך וכבר הקימו צוות מאבק המשתף פעולה עם המועצה האזורית מגידו במאבק כנגד כוונות הסיפוח. נציג הצוות: “אנחנו חושבים שניתן לעצור את התהליך כבר בשלב הזה ויש להפעיל שלושה אלמנטים. הראשון הוא השפעה פוליטית, השני הוא הנושאים התכנוניים והשלישי הוא האלמנט הציבורי שלצורך האלמנט הזה ניסחנו שישה מסרים קצרים” לדבריו יש גם צורך להתייחס לשלוש תכניות מתאר: תכנית המתאר של יקנעם המושבה שקיבלה תוקף ביולי 2012 לאחר תהליך של למעלה מ-15 שנים, תכנית המתאר המחוזית בה מוגדרת המושבה כישוב כפרי-קהילתי ותכנית המתאר הארצית המגדירה את האזור כאזור בעל רגישות נופית.

מי שהפתיע בנוכחותו הוא לא אחר מאשר ארמו קרובי, חבר המועצה לשעבר ביקנעם עלית: “סימון אלפסי מדבר פוליטיקה ואתם מדברים אקדמיה, אם אתם רוצים לכתוב ספר, אתם בדרך הנכונה אבל אם אתם רוצים לעצור את הסיפוח תפקדו 500 אנשים לליכוד, יהיה לכם יותר כוח פוליטי מאלפסי ובדרך גם תפטרו את בעיית חוות הגז בחגית”

ראש המועצה, חנן ארז: “המנהרה שצפויה לקום במסגרת כביש 6 תפטור את בעיות התחבורה ביקנעם מכיוון שכביש 70 יהפוך לכביש אזורי וכך ישתחרר הלחץ מהכבישים בעיר. לכן יקנעם אינה זקוקה לעוד יציאה מהעיר”

ראש המועצה הנבחר, איציק חולבסקי: “הנוכחות המרשימה פה מדגישה את החשיבות של החקלאות במרחב שלנו ואת החיבור של יקנעם המושבה למרחב הביוספרי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter