באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מלחמות הרבנים

מגידו: מלחמות הרבנים

במועצה האזורית מגידו זועמים על הרבנות הראשית ומשרד הדתות בשל מינוי רב מעפולה כרב האחראי על מגידו במקום הרב טיירי ממדרך עוז. חנן ארז ” אני תובע לאפשר לראש המועצה הנבחר תחתי לקיים אתכם דיון מלא על דרך קיום שירותי הדת”

עימות בין המועצה האזורית מגידו לבין הרבנות לאחר שמועצת הרבנות הראשית החליטה כי מעתה רשם הנישואים והכשרות של המועצה יהיה הרב ראובן בנינו המשמש כמנהל הכשרות של עפולה. במועצה האזורית מגידו לא אהבו את ההחלטה ומגדירים אותה כפגיעה בשרותי הדת לתושבי המועצה וברב טיירי ממושב מדרך עוז אשר ביצע את התפקיד בפועל עד להחלטת הרבנות. כמו בכל הנושאים הקשורים בשרותי דת מדובר גם במקרה זה במאבק על הרבה מאוד יוקרה וכסף כמו גם במאבק פנימי בין רבני הציונות הדתית לרבני ש”ס.

הרבנות הראשית
המועצה האזורית מגידו. צילום: רונן צומר

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז  הופתע לקבל את המכתב ממועצת הרבנות  הראשית שהחליטה  ללא ידיעתו כי מעתה רשם הנישואין ותעודות הכשרות של מגידו יהיה הרב ראובן בנינו  מנהל הכשרות של עפולה, עד למינוי רב מקומי קבוע. לטענת ארז יש למועצה רב מקומי הרב טיירי  ממושב מדרך עוז , המכהן שנים רבות כרב המועצה לשביעות רצון תושביה ואחראי למתן שירותי הדת  של הרשות ליישובים. על כן פנה ארז במכתב נוקב לרב הראשי, דוד לאו, התובע ממועצת הרבנות הראשית למשוך את מכתבה .

חנן ארז ” נפלא בעיני כיצד כבודכם קיבלו החלטה מסוג זה הבאה להדיר את כבוד הרב מנשה טיירי מלרשום נישואין ותעודות כשרות וזאת מבלי לבוא בדברים עימי ועם המועצה האזורית מגידו, השוקדת למלא את תפקידיה כרשות אזורית בתחומי שירותי הדת לתושביה כמו בכל התחומים האחרים על פי חוק. לא יעלה על הדעת שהוראה כזו תבוא אלינו בדרך זו המבטאת זלזול ופגיעה בכללי מנהל תקין שאנו אמונים ומחויבים לו.

תובע אני מכבודו למשוך מכתב זה עד לאחר הבחירות לראשות המועצה האזורית מגידו ולמליאתה, ולאפשר לראש המועצה הנבחר תחתי לקיים אתכם דיון מלא על דרך קיום שירותי הדת לתושבי המועצה ולעסקיה. עד אז אין בדעתי לשתף פעולה עם כבוד הרב שמואל דוד ועם מנהל מחלקת הכשרות בעפולה. הנני ממשיך להפנות את תושבי המועצה האזורית מגידו לכבוד הרב מנשה טיירי כפי שנעשה עד כה זה למעלה מעשור במשך שנות כהונתי”.

ממשרד הדתות נמסר בתגובה ” נושא מינוי רבנים נמצא בסמכותה של מועצת הרבנות הראשית, שבראשה עומד הרב הראשי האשכנזי הרב דוד לאו”.

את תגובת הרבנות הראשית לא ניתן היה להשיג עד עליית הידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter