באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מבצע כנגד קוטפי תבלינים ונהגי טרקטורונים

מגידו: מבצע כנגד קוטפי תבלינים ונהגי טרקטורונים

בשבוע שעבר נאספו עשרות שוטרים ומתנדבים למבצע כנגד קוטפי צמחי התבלין במרחב הביוספרי מגידו ונהגי הטרקטורונים. מדובר בקטיף של צמחי בר הנחשבים כצמחים מוגנים האסורים בקטיפה ולא פעם נראות בנות מיעוטים מהסביבה כשהן ממלאות שקים ‘מכל טוב’.

כל מי שמטייל במרחב הביוספרי מגידו נתקל לא פעם בשני מפגעים שחוזרים על עצמם. האחד הוא קטיף לא מבוקר של צמחי תבלין, דבר המבוצע בעיקר על ידי נשים מכפרי הסביבה והשני הוא טרקטורונים הנוסעים בפראות בשבילים המיועדים להולכי רגל ורוכבי אופניים. על מנת למגר את התופעות הטרקטרונים וקוטפי צמחי התבלין יזמו משטרת ישראל והמועצה האזורית מגידו את מבצע ‘תבלין’. במבצע השתתפו חמישה צוותים של רשות הטבע והגנים, חמישה צוותים מטעם מועצה אזורית מגידו,ו-12 צוותים מטעם משטרת ישראל . בנוסף השתתפו במבצע עשרות מתנדבים ומטוס מטעם רשות הטבע והגנים.

במהלך המבצע נתפסו 5 אנשים בקטיף צמחי תבלין ונתנו 4 דו”חות ודוח אזהרה אחד. רובם מהכפרים בסביבה. צוות המבצע עיכב עשרות רכבים אשר קיבלו הסבר על איסור קטיף של צמחי תבלין. שוטרי משטרת ישראל נתנו 21 דוחות לנהגי טרקטרונים מתוכם:,כלי טרקטורון אחד נתפס בחשד כגנוב. נהג הטרקטורון נעצר, וכלי הרכב נתפס כחשוד כגנוב ונגרר למשטרת זיכרון יעקב.

דוברת המועצה האזורית מגידו, יעל ברניר “המבצע הוכתר כהצלחה, נציגי משטרת ישראל מודים על שיתוף הפעולה המוצלח, ועל נכונות רצינות ומקצועיות אנשי רשות הטבע והגנים ומועצה אזורית מגידו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter