באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מארחים ביחד

מגידו: מארחים ביחד

תושבי הדרום המתארחים בקיבוץ הזורע זכו להפתעה בלתי צפויה בדמות ארוחה דרוזית מפוארת שנתרמה והוגשה על ידי משפחת בסיס מדלית אל כרמל. רמזי בסיס: “אנחנו הולכים אתכם  יד ביד למען בטחון מדינת ישראל ולמען ניצחון המלחמה הצודקת הזו”.

קיבוץ הזורע קיבל בשבוע שעבר פניה מרגשת ממשפחת בסיס מדלית אל כרמל אשר ביקשה להשתתף באירוח המשפחות מדרום הארץ ולארגן עבורם ארוחה דרוזית מסורתית. בקיבוץ כמובן נענו לבקשה ותרמו את ‘האוכף הכפול’ לצורך הארוחה שהוגשה כיד המלך על פי מיטב המסורת הדרוזית.

רמזי בסיס
משפחת בסיס עם ילדי הדרום. צילום: קיבוץ הזורע.

מאז פרוץ מבצע ‘צוק איתן’ מתארחות בהזורע 23 משפחות מעין השלושה וניר עוז המונות כ 110 הורים וילדים, כשבנוסף ארחו בקיבוץ שתי קבוצות של 200 ילדים ובני נוער של השומר הצעיר בדרום לימי כיף בבריכה, תוך התגייסות של כל הקיבוץ למאמץ. במפגש סיפר רמזי בסיס על החברה הדרוזית על הכפרים הדרוזים, על הקשר שלהם עם המדינה והשירות הצבאי, עבור ילדי הדרום הייתה כאן היכרות עם עדה שאינה מוכרת להם (המפגש שלהם הוא עם הבדואים) ועל הקשר המיוחד שלהם עם מדינת ישראל.

מזכירת קיבוץ הזורע, נטע הרפז: דווקא בשל ההתגייסות הזאת קבלתי בהתרגשות רבה ביום חמישי בבוקר שיחת טלפון מיוסף בסיס מדלית אל כרמל, שביקש להגיע להזורע ולארגן ארוחה דרוזית של פיתות, לבנה, שמן זית , זעתר ובקלאוות למשפחות האורחות מדרום הארץ.  אני סבורה כי הצעה מרגשת ומיוחדת וקיפלה בתוכה את כל המורכבות ושותפות הגורל שלנו בארץ הזו”.

.ראש המועצה איציק חולבסקי  השתתף באירוע ובירך את המשתתפים ואת שיתוף הפעולה ויחסי השכנות היפים בין הזורע ויישובי המועצה וכפרים הדרוזים הסמוכים, שכנות שבאה לידי ביטוי גם במפגש הזה.אנחנו כבר מייחלים לשקט שיחזור, ונדמה לנו שיש לנו חברים של אמת בדרום, וגם על ההר הירוק תמיד”.

 רמזי בסיס  ” אנחנו תושבי דלית אל כרמל יחד עם תושבי קיבוץ הזורע, הולכים אתכם  יד ביד למען בטחון מדינת ישראל ולמען ניצחון המלחמה הצודקת הזו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter