באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מאמצים אלונים

מגידו: מאמצים אלונים

100 עצי אלון מצוי, עברו מביתם מקיבוץ יחיעם לקיבוץ רמות מנשה מאחר וביחיעם מעוניינים להקים הרחבה קהילתית. יוסי קדוש: ” כל המבצע הזה הוא חגיגה של ממש”.

100 עצי אלון מצוי הועתקו בשבועות האחרונים מפאתי קיבוץ יחיעם אל קיבוץ רמות מנשה שבמועצה האזורית מגידו. ההעתקה נדרשה מאחר וביחיעם מעוניינים להקים הרבה קהילתית על השטח בו גדלו האלונים. בקיבוץ חיפשו בית חדש לעצים ויצאו בקריאה למעוניינים. מי שנענו לקריאה היו יוסי קדוש ואיתי אייזנר  , חברי קיבוץ  רמות   מנשה, אשר נסעו ליחיעם לראות את העצים, התרשמו ודאגו לכל האישורים הנדרשים מקק”ל,  כדי לקדם את מבצע העקתם לקיבוץ רמות מנשה.  לאחר התייעצות וקבלת הנחיות מהאגרונום איל שפירא, התבצע מבצע שתילת העצים בביתם החדש כשבעתיד מתוכנן להביא מיחיעם גם עצי זית.

העתקת אלונים.
יוסי קדוש עם עץ אלון. צילום: יעל ברניר.

הקיבוץ נערך להשקעה הנדרשת   מהובלת העצים, הכנת הקרקע, גיזום העצים, קומפוסט הסדרת מערכת השקיה תואמת ועוד. העבודה הרבה שהושקעה התבצעה  על ידי צוות הנוי המקומי בפיקוחו של יוסי קדוש .  העצים פוזרו ברחבת הקיבוץ שעובר בימים אלה שדרוג  מסיבי בתשתיות ובהחלט מפארים את  מרחבי הקיבוץ כולו .

יוסי קדוש: ” כל המבצע הזה הוא חגיגה של ממש, אנו ממשיכים  את מורשתו של בלו ורנר ז”ל  חבר קיבוץ שהלך לעולמו לפני 18 שנה , בלו נטע עצי אלון ,כבר לפני 30 שנה  בכביש הכניסה לקיבוץ, החורשה  המלאה בתורמוסים בעונה זו  ,מהוה אתר מקסים למבקרים רבים. בנו של בלו רוני ברניר , המנהל העסקי של הקיבוץ אפשר את כל המבצע  המדהים הזה.  חברי הקהילה מפרגנים  למראה  ולנוכחות העצים החדשים המפארים את הקיבוץ ואכן זו חגיגה אביבית “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter