באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: להקטין את הנזקים

מגידו: להקטין את הנזקים

המועצה האזורית מגידו יוצאת במיזם להקטנת הנזקים לחקלאות הנגרמים על ידי חיות הבר, וזאת בשל פניות מהחקלאים. ימונה רכז בעל סמכויות של פקח רט”ג שיעסוק בנושא באופן בלעדי.

חדשות YCOM: מיזם פיקוח אזורי ייעודי לטיפול בהקטנת הנזקים מחיות הבר יוקם במועצה האזורית מגידו וזאת לאור ריבוי הנזקים הנגרמים על ידי חיות הבר אשר חיות בשטחי החורש והיער שבתחום המרחב הביוספרי, כשהמימון יגיע מהרט”ג (רשות הטבע והגנים), המועצה והחקלאים. הנזקים הקשים מתבטאים בכל תחומי החקלאות, החל מעדרי הבקר ורפתות החלב, וכלה בשטחי המטעים ושטחי גידולי השדה (גד”ש).המיזם יוקם בעקבות פניית משקים וישובים בתחום המועצה ויהיה דומה למיזם שכבר עובד מתחילת השנה במועצה אזורית גלבוע לשביעות רצון המשקים והמגדלים.

רשות הטבע והגנים
שטחי הבר במגידו, החיות גורמות נזקים לחקלאות. צילום: רונן צומר.

לצורך המיזם ימונה פקח נזקי חיות בר, הפקח יהיה פקח ייעודי אשר יבחר במכרז ויהיה בעל סמכויות ואכיפה של פקח רט”ג. כל תפקידו ויעודו יהיה למנוע נזקים מחיות בר ולהיות בקשר מתמיד וצמוד עם החקלאים בישובים ומחלקת הביטחון של המועצה. הפקח יכיר את כל שטחי הגידול בתחום המועצה ויתאים את סוג הפעילות לעונות השנה ולגידולים עצמם. הפקח יהיה ייעודי למשימתו ולא כפוף לשאר משימות רט”ג.

על מנת לקדם את המיזם, נערכה בשבוע שעבר פגישת התנעה בלשכתו של ראש המועצה, איציק חולבסקי, בהשתתפות נציגי הרט”ג,הקב”ט שמחה נאור, רכז ועדת גד”ש במרכז חקלאי העמק עודד כהן –והרכז משותף של המועצה החקלאית של מ.א. מגידו רוני ברניר.  התקציב למיזם ימומן על ידי החקלאים, הרט”ג, והמועצה האזורית מגידו .

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: ” אני רואה במיזם הזה צעד חשוב בסיוע לחקלאי המועצה והאזור . המועצה תמשיך להציב את חיזוק החקלאות והחקלאים במרכז סדר היום שלה”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter