באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: ימי מוזיקה עם יוני רכטר

מגידו: ימי מוזיקה עם יוני רכטר

כנס “ימי מוזיקה במגידו”, המיועד לבוגרי כיתות ז’-י”ב  יארח השנה לראשונה תלמידים מכל רחבי הארץ. כמו כן ישתתפו בכנס שיערך ביולי: יוני רכטר, אריאל הורוביץ וגיא באר.

חדשות YCOM: כנס בני הנוער הלומדים נגינה ושירה “ימי מוזיקה במגידו” יארח השנה את יוני רכטר, אריאל הורוביץ וגיא באר , הגיטריסט לשעבר של להקת “היהודים” שיצטרפו לשורה של אמנים, מוזיקאים וכמובן מורי האולפנה למוזיקה של המועצה האזורית מגידו. כשלראשונה צפויים להגיע תלמידים מכל רחבי הארץ שיתארחו בחדרי האירוח באזור רמת מנשה.

יוני רכטר
ימי מוזיקה במגידו. צילום רן פרץ.

כנס “ימי מוזיקה במגידו” השישי שיתקיים בתחילת יולי בתיכון מגידו ובקיבוץ עין השופט יארח אמנים ויוצרים בולטים כיוני רכטר, אריאל הורוביץ וגיא באר שיעבירו כיתות אמן לבני הנוער, בוגרי  כיתות ז’ עד י”ב הלומדים נגינה ושירה שיצטרפו לחוויה המוזיקלית המרכזית של הקיץ. מנהל האולפנה למוזיקה במועצה האזורית מגידו, שמואליק טסלר ועוזרו אמיר פרלמן בנו תכנית מרשימה של נגינה בהרכבים, 9 סדנאות, לצד כיתות אמן, מופעים פתוחים לציבור והרבה הרבה יצירה מוזיקאלית בתחומי הרוק, ג’אז ופאנק. לראשונה בתולדות הכנס, נערכים באולפנה להצטרפותם של בני נוער מכל רחבי הארץ, האמורים לשהות בזמן הכנס בחדרי האירוח באזור רמת מנשה ולהצטרף בנגינה ויצירה אל תלמידי האולפנה המגיעים מכל רחבי האזור, העמקים והגליל התחתון.

שמואליק טסלר, מנהל האולפנה למוזיקה במועצה האזורית מגידו מספר על ההכנות לאירוע שההרשמה אליו תפתח השבוע: “התחלנו לפני שש שנים מתוך מטרה לבנות לבני הנוער הלומדים אצלנו באולפנה חוויה מגבשת של נגינה ויצירה ביחד, מתוך הכרה שנגינה בהרכב היא חלק חשוב מהליך הלמידה של נגנים צעירים. בארבעה ימים מרוכזים בקיץ אנחנו למעשה מייצרים לנוער ‘קייטנה’ מוזיקלית התורמת להם כלים וידע שישמשו אותם בהמשך התפתחותם כאמנים ויוצרים צעירים. ולצורך כך אנו גם מפגישים אותם עם יוצרים בולטים בכיתות אמן ייחודיות וחד-פעמיות הנותנות לנוער לפגוש יוצרים במפגש אינטימי, לשאול ולהגיב. השנה אנו שמחים לארח את יוני רכטר, המתפנה להגיע אל מגידו בדיוק בתקופה שהוא מעלה בבכורה עולמית את האופרה החדשה שהלחין –  “שיץ” על פי חנוך לוין.  את היוצר והזמר אריאל הורוביץ, את זמרת מוזיקת העולם עידית אשל ואת גיא באר, הגיטריסט לשעבר של להקת ‘היהודים’. אל המורים הקבועים שלנו ביניהם גם גיל לדין, מתופף בכיר בבית הספר ‘רימון ‘ , יצטרפו שלמה דשת מלהקת ‘אסטה’, ושלישיית ‘אגבבות טריו’ היוצרת מוזיקה אתנית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter