באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: יום הולדת 100 לעליזה קמון חברת קיבוץ הזורע

מגידו: יום הולדת 100 לעליזה קמון חברת קיבוץ הזורע

עליזה קמון, אחת מאושיות קיבוץ הזורע וחלק מדור המייסדים חגגה השבוע 100 שנים. האישה שחינכה דורות של ילדים במוסד ‘שומריה’ של השומר הצעיר לחיים של עבודה, עדיין עובדת בעצמה במחלבה של הקיבוץ.

חגיגה לא רגילה נערכה השבוע בקיבוץ הזורע שבמועצה האזורית מגידו. עליזה קמון אשר הצטרפה לקיבוץ בשנת 1945 חגגה 100 שנים. עליזה נולדה בגרמניה בשנת 1913 כבת יחידה להוריה. גדלה במשפחה מורחבת וקטנה, כדעתנית ועצמאית והייתה חניכה בתנועת נוער. בשנת 1935 הגיעה כחלוצה בקבוצת הנוער  שלימים הייתה התנועה שחבריה הקימו את קיבוץ הזורע. עליזה נשלחה מטעמם להדרכת קבוצת נוער בקיבוץ גבעת השלושה. שם הכירה את בעלה ז”ל , קורט קמון, שהיה גם הוא חלוץ מגרמניה. ביחד היו ממקימי מושב שדה ורבורג. שני ילדיהם הראשונים נולדו שם, ולאחר כשש שנים החליטו לעזוב את המושב ולהצטרף לחבריה של עליזה בקיבוץ הזורע, ומאז ועד היום זהו ביתם.

עליזה קמון חברת קיבוץ הזורע
עליזה כמון ביום הולדתה המאה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

במשך 25 שנים עליזה טיפלה בגיל הנעורים , שומריה ולאחר מכן עסקה בתפקידים מגוונים בקיבוץ כאחראית בכל אחד מהתחומים שבהם עבדה. בשנות השמונים לחייה התחילה לעבוד במפעל הפלסטיק בקיבוץ ובשנים האחרונות עוסקת בעבודה יצרנית הקשורה במחלבת הזורע -“עז עברית“.

עליזה אוהבת מאד לקרוא בשלוש שפות: גרמנית, אנגלית ועברית ,ונהנית ממגוון חוגים: תנ”ך, היסטוריה וספרות אנגלית. בשנת 1970 נפטר בעלה, לאחר כעשר שנים בנתה קשר זוגי חדש שנמשך עשרים שנה והסתיים עם פטירתו של האיש. עליזה , בת יחידה להוריה, הקימה משפחה גדולה המונה שלושה ילדים, 9 נכדים ו19 נינים.

ביתה של עליזה, נעמי שחם “אימי היא אישה אופטימית שרואה בעיניה רק את החצי המלא של הכוס, משתמשת באייפד ובאינטרנט, ובעזרתם היא מעודכנת בכל הנעשה בעולם ושומרת על קשרי חברות רבים מסביב עם חברים וחברות בכל קצוות תבל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter