באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו ועמק יזרעאל: מלגות לסטודנטים לחקלאות

מגידו ועמק יזרעאל: מלגות לסטודנטים לחקלאות

מרכז חקלאי העמק העניק מלגות בסך 20,000 שקלים לסטודנטים לתארים מתקדמים בחקלאות, תושבי העמק. אייל בצר: “כפי שחשוב לנו לטפח דור של בנים ממשיכים בחקלאות, כך חשוב לנו לטפח דורות של חוקרים בחקלאות”

בפעם התשיעית התקיים השבוע טקס חלוקת מלגות לסטודנטים לתארים מתקדמים בחקלאות במרכז חקלאי העמק. טקס חלוקת המלגות נערך במסגרת יום עיון בנושא חקלאות ברת קיימא, שעסק במגמות עתידיות בחקלאות בעולם, לצד הרצאה בנושא ניהול ושימור קרקע באגן היקוות הקישון, הרצאה שהעביר חיים חמי, מנכ”ל רשות ניקוז קישון.

מחקר בחקלאות
חלוקת המלגות. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

את המלגות, קיבלו 4 סטודנטים מצטיינים לתארים מתקדמים: ורד סיבוני מנהלל, המבצעת עבודת מחקר בנווה יער בנושא חיזוי מוקדם של מחלות נשימה בעגלי פיטום, יואל שטראוס משדה אילן, רפתן ברפת משפחתית וחוקר בנווה יער הבודק בעבודת מחקרו את הקשר בין טמפרמנט העגלים לחיזוי מוקדם של מחלות נשימה, עידו גרדי מקיבוץ כפר החורש החוקר במסגרת התואר השני סינון מים לטובת שימוש חוזר וטל שילה, מיוקנעם המושבה, החוקרת הדברה מושכלת של עשבים בישראל ובעולם.

משה בן שחר, מנכ”ל מרכז חקלאי העמק פתח את יום העיון ואמר: “מטרת המלגות היא לעודד את בני העמק הלומדים לתארים מתקדמים בחקלאות. נעשה מאמץ בשנים הבאות להגדיל את מספר מקבלי המלגות”. ד”ר זלמן הנקין, מנהל מרכז המחקר בנווה יער, אמר כי הקשר ההדוק עם החקלאים והחינוך לחקלאות חשוב מאוד במרכז המחקר ובמרכז חקלאי העמק וייעשו מאמצים נוספים לחזק את הנושא. ראש המועצה האזורית אייל בצר, יו”ר מרכז חקלאי העמק, לא חסך ביקורתו על היחס לחקלאים ולחקלאות בשנים האחרונות: “החקלאות יצרה את המהפך החוזר של עם ישראל בארצו, ועם זאת, היום מתעמרים בחקלאות, כולם חושבים שאפשר לייבא חלב וגבינות למשל. בעוד מדינות אחרות מתגמלות ומסבסדות חקלאים ורואות בחקלאים נכס וערך נופי, הרי שבישראל, לצערי, זה לא כך. נכון להיום, הורים מתקשים להמליץ לילדיהם להמשיך בחקלאות והמשימה שלנו היא להשיב עטרה ליושנה – יש לנו המון רעיונות איך לעשות זאת”. בצר התייחס גם לסטודנטים שזכו במלגות וברך אותם: “כפי שחשוב לנו לטפח דור של בנים ממשיכים בחקלאות, כך חשוב לנו לטפח דורות של חוקרים בחקלאות, שיפיצו את הבשורה של החדשנות החקלאית והמחקר החקלאי מהעמק שלנו”.

מנכ”ל מרכז חקלאי העמק אמר השבוע: “מחקריהם של הסטודנטים המצטיינים תורמים לא רק לחקלאות שלנו אלא גם לאיכות הסביבה וחשוב לנו לעודד את המחקרים הללו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter