באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: ועד חדש באליקים

מגידו: ועד חדש באליקים

לאחר שנה בה נוהל מושב אליקים על ידי ועד ממונה, מתחיל בימים אלה הועד הנבחר החדש את עבודתו. חברת הועד המנהל: ” לקח זמן להטמיע חזרה את אמון של התושבים , אבל הם נרתמו בהתנדבות”

הועד הממונה במושב אליקים מסיים בימים אלה את תפקידו לאחר שלאחרונה נערכו בחירות לועד היישוב, כך הודיעה השבוע המועצה האזורית מגידו. כזכור, הוקם בשנת 2013 ועד מנהל ממונה על ידי ראש המועצה דאז, חנן ארז וזאת לאחר פניה שקיבל מועד היישוב המכהן אשר נתקל בקשיים רבים במהלך השנים האחרונות וחד כי הוא אינו מצליח לקדם את מטרות המושב.

ועד ממונה
פגישת הועדים באליקים. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו.

הועד שהתמנה כלל את: איציק אלגוזי מקיבוץ גלעד שכיהן כיו”ר , ניצה תורן מרמת השופט, אפריים אברהם מקיבוץ דליה  , נחמיה להב מנהל אגף התרבות והתיירות ושלומי גרנוב מנהל שיפור חזות  המרחב . אשר נרתמו לישיבות  שבועיות והרבה עבודה, מתוך רצון  לתת תמיכה וסיוע מקצועי ליישוב ובהתנדבות מלאה. כשמטעם המועצה  ליוותה את הוועד הממונה על פתוח הישובים, נועה גופר.

מטרות הוועד היו:  ליצור אמון של התושבים בוועד, להכניס נוהלי עבודה  בהם שמו דגש על שקיפות, הפרדה בין אגודה שיתופית לבין הועד המקומי, הקמת ועדות, ניהול תקציב ועוד כשמטרות הוועד והמלצותיו  יושמו על יד מזכיר היישוב  עמוס בן דרור.

 בעקבות הצלחת הועד נוצרה באליקים תשתית  מתאימה לבחירות ועד חדש שנערכו  בדצמבר 2013 , במקביל לבחירת ראש מועצה חדש למגידו. ההצלחה באה לידי ביטוי גם בכך, שהיישוב הגיש לבחירות רשימה מוסכמת על התושבים והועד הנבחר החל ממש בימים אלה  עבודתו והוא ילווה על ידי הועד המנהל ונועה גופר בחודשים הקרובים .

ניצה תורן, חברת הועד המנהל: ” בתחילת הדרך הייתה חוויה של אי אמון כלפי הועד המנהל , אולם עם הזמן והפגישות התכופות קיבלנו הערכה רבה, הודות להבנה ושקיפות בשימוש בכסף. הקמת הועדות הייתה הצלחה , לקח זמן להטמיע חזרה את אמון של התושבים , אבל הם נרתמו בהתנדבות לפעול בוועדות והבינו שלמען היישוב כולם צריכים להירתם ולעזור”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter