באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: הפרים הגנובים הושבו לעין השופט

מגידו: הפרים הגנובים הושבו לעין השופט

שלושה פרים שנגנבו מקיבוץ עין השופט נמצאו בואדי עארה אך הגנבים הצליחו להמלט. מפקד חבל מגידו: “ לאחרונה יש ריבוי אירועי פריצות וגנבות בגזרתנו אנו נמשיך ונעשה הכול על מנת לתפוס את העבריינים ולהביאם לדין”.

תופעת הגניבות החקלאיות ממשיכה להכות ביישובי העמק וביום ראשון השבוע נגנבו שלושה פרים מקיבוץ עין השופט. לאחר יומיים של חיפושים ללא שינה, ופעילות מיוחדת של מרכז הביטחון המשולב מגידו בפיקודו של פקד משה שלי נמצאו באזור ואדי עארה שניים מהפרים חיים כשהם חיים ואחד נוסף נמצא כשהוא שחוט. הפרים הגנובים הוחזרו לבעליהם. הגנבים עצמם הצליחו להמלט תוך נסיעה בג’יפ אך ישנם מספר חשודים במעשה והנושא עדיין בחקירה.

גניבות חקלאיות
אחד הפרים הגנובים. צילום: אליאב נהרי.

מפקד חבל מגידו פקד משה שלי מוסר: ” אין הרגשה טובה מזו להשיב את הרכוש הגנוב לבעליו, אנו עושים ימים כלילות על מנת להקנות שקט ובטחון לתושבי המועצה. לאחרונה יש ריבוי אירועי פריצות וגנבות בגזרתנו אנו נמשיך ונעשה הכול על מנת לתפוס את העבריינים ולהביאם לדין.

עיקר הפעילות המבצעית בגזרה נעשית על ידי מתנדבים אשר עושים מלאכת קודש בשמירה על הבית. בבסיס הפעלת המתנדבים במרכז משולב מגידו יש עשרות מתנדבים שעושים עבודה נפלאה לטובת התושבים על ידי יציאה לפעילות מבצעית במסגרת המתמיד של משמר הגבול. ככול שכמות המתנדבים תגדל כך נוכל להקנות יותר ביטחון לתושבי האזור אני קורא לעוד ועוד תושבי מגידו והסביבה להגיע ולהתנדב לפעילות מבצעית לטובת שמירה על הבית!”

הגניבות החקלאיות הפכו בשנים האחרונות לאחת התופעות הקשות במגזר הכפרי כשהנזקים לחקלאים נאמדים במליארדי שקלים ויש חקלאים אשר חברות הביטוח כבר מסרבות לבטחם. המשטרה מצידה אינה מצליחה לשים קץ לתופעה ולכן קם ארגון ‘השומר החדש’ בראשותו של יואל זילברמן אשר מסייע לחקלאים בשמירה על אדמות, עדרים וציוד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter