באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: המושבה תחכיר שטח למועצה

מגידו: המושבה תחכיר שטח למועצה

הסכם חכירה בין המועצה לבין הועד המקומי של יקנעם המושבה אפשר את תחילת התכנון של גן ילדים חדש ביישוב שיוקם ליד התינוקייה, מאחורי בית הכנסת בעלות כוללת של 1.1 מליון ₪. 

טרכטנברג
מרכז המושבה.

מליאת המועצה האזורית מגידו החליטה פה אחד לאשר את הסכם החכירה בין יקנעם המושבה לבין מ.א. מגידו לפיו יוקם גן ילדים על שטח בגודל של כ-500 מ”ר בגוש 11092 חלקה 61 . כידוע, בשנים האחרונות גדל מאוד מספר הילדים בישוב ובמועצה ביקשו להקים גן נוסף לטובת ילדי המושבה אלא שהשטחים הפנויים היחידים במושבה הינם שטחי ציבור השייכים לועד או שטחים פרטיים. לכן נמצא הפתרון בדמות הסכם חכירה אשר יעביר את השטח מידי הועד לידי המועצה וזו תבנה עליו גן ילדים. הגן החדש יוקם ליד התינוקייה מאחורי בית הכנסת  כאשר הבניה צפויה להתחיל במרץ או אפריל 2014 והיא אמורה להמשך כשנה, כך שהגן יחנך רק בשנת הלימודים שתחל בספטמבר 2015

עלות הקמת הגן מורכבת מעלות המבנה העומדת על כ- 800 אלף ₪ , ועוד עלות הפיתוח העומדת על כ- 200 אלף ₪ . לעלויות אלה יש להוסיף את עלויות התכנון והפיקוח בסך של כ- 100 אלף ₪ . יש לציין כי ברוב העלויות יישא משרד החינוך וזאת במסגרת המלצות ועדת טרכטנברג. במועצה קיימת כוונה לבנות גני ילדים נוספים ביישובים השונים וזאת כמובן בכפוף לאישור משרד החינוך לכן טרם ברור מי מהישובים יזכה לגן נוסף.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter