באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: הטריאתלון החברתי הראשון בעולם

מגידו: הטריאתלון החברתי הראשון בעולם

טריאתלון יקנעם המושבה ה-11 יזנק בצהרי יום שישי 4 לאוקטובר 2013 ויהיה הטריאתלון החברתי הראשון בעולם.

טריאתלון יקנעם הפך במשך השנים למסורת והשנה הוא יתקיים השנה בסימן הגיבוש החברתי: בנוסף לקטגוריות האישיות בכל מקצה, תיפתח השנה גם קטגוריה חדשה,

תריאטלון חברתי
בית העם ביקנעם המושבה

השתתפות קבוצתית:  קבוצה תורכב מזוג משתתפים ומעלה, ויכולה להיות מגובשת מכל צירוף אפשרי של משתתפים:  זוגות, בני משפחה, חברים וחברות, ועוד, ללא חלוקה לקטגוריות גיל או מגדר.

על הקבוצה לזנק יחדיו, ולעבור את שלושת ענפי הטריאתלון כתף אל כתף עד לקו הסיום.  זמן הסיום של כל קבוצה יקבע על-פי חבר הקבוצה האחרון העובר את קו הסיום.  לכן, מעודדים מארגני התחרות את המשתתפים לבנות קבוצות מבעוד מועד, להתאמן יחדיו ולהשתפר תוך ניצול נקודות החוזק של כל חבר בקבוצה.

טריאטלון נחשב לאחד מענפי הספורט הקשים ביותר. המרוץ כולל קטעים של שחיה, רכיבה על אופניים וריצה ולכן מצריך אימונים מיוחדים המשלבים חיזוק שרירים שונים בגוף. הטריאתלון הוכר כספורט אולימפי באולימפידאת סידני 2000 אך יש מספר מרחקים תקניים. התחרות האולימפית כוללת שחייה של 1,500 מטרים, רכיבה על אופניים של 40 ק”מ וריצה של 10 ק”מ כאשר בתחרות האופניים אסור לבצע דראפטינג שהוא רכיבה בדבוקה על מנת שהרוכב הראשון יחסום את מרבית הרוח לשאר הרוכבים, דבר אשר גורם לחסכון של כ-25% באנרגיה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter