באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: הושקה יחידת סיור של רוכבי אופניים מתנדבים

מגידו: הושקה יחידת סיור של רוכבי אופניים מתנדבים

במועצה האזורית מגידו הקימו יחידת סיור של רוכבי אופניים אשר יפקחו על הסדר במרחב הביוספרי. דובר המועצה יעל ברניר ” היחידה היא נדבך נוסף בשמירה על המרחב הביוספרי”

המועצה האזורית מגידו הקימה יחידת סיור של רוכבי אופניים אשר יסיירו ברחבי המרחב הביוספרי וישמרו על הסדר, יבצעו תצפיות ויראו נוכחות בשטח. הקמת היחידה היא פרי של שיתוף פעולה בין היחידה הסביבתית, מחלקת הביטחון, מתאמת המרחב הביוספרי, רכזת פיתוח ישובים וקהילות, מחלקת הספורט והיחידה להתנדבות.  אירוע השקת היחידה

ישמרו על המרחב הביוספרי
ארוע ההשקה של יחידת רוכבי האופניים. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

לווה בסיור בשטחי המועצה ובהסברים נרחבים והדרכה לרוכבים שניתנו על ידי מנהלת היחידה הסביבתית,לירון שפירא ועל ידי קב”ט המועצה, שמחה נאור. כל רוכב קיבל פנקס לרוכב וחולצת רכיבה מקצועית מטעם המועצה האזורית מגידו אשר תעזור בזיהויו בשטח על ידי אזרחים או בעלי תפקידים.

אנשי היחידה הם רוכבי אופניים מנוסים, אשר החליטו לתרום מזמנם, ולהתנדב לעזרה בשמירה על השטחים הפתוחים של המועצה  והמרחב הביוספרי. מתנדבי היחידה רוכבים בסופי שבוע ומבצעים תצפיות, סיורים, הכוונת מטיילים, הסברה ודיווחים לגורמים הרלוונטים על כל מפגע בו הם נתקלים. במועצה מתמודדים עם לא מעט בעיות במרחב הביוספרי כגון טרקטורונים הנוסעים במקומות לא מורשים, מטיילים המשאירים לכלוך בשטח, קטיף לא חוקי של צמחי בר וכיוצא באלה ולאחרונה אף נערך מבצע כנגד התופעות הללו.
דוברת המועצה האזורית מגידו, יעל ברניר “אנו רואים בהקמת יחידה זו ובתפעולה נדבך נוסף וחשוב מאין כמותו בשמירה על המרחב הביוספרי שלנו ובהטמעת חשיבותו בקרב הציבור”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter