באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: הוקפא שיתוף הפעולה עם יקנעם

מגידו: הוקפא שיתוף הפעולה עם יקנעם

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז, הקפיא את כל שיתופי הפעולה עם עיריית יקנעם וזאת בשל נסיונו של אלפסי לספח את יקנעם המושבה. ארז ” התנהגות דורסנית ומאיימת, שאינה בוחלת באמצעים ערב הבחירות”

בתגובה לבקשתו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, להקים ועדת גבולות שתבחן את סיפוח יקנעם המושבה ליקנעם עלית. הקפיא היום ראש המועצה האזורית מגידו,חנן ארז, את כל שיתופי הפעולה עם יקנעם עלית. ארז שרואה בפעולתו של אלפסי מעשה שלא יעשה, שלח לעמיתו מכתב חריף ביותר בו כתב בין השאר כי אלפסי כבר ביקש  בעבר לספח את היישובים אליקים, עין העמק, יקנעם המושבה ושטחים של קיבוץ הזורע עד לגדות הקישון ומבוקשו לא ניתן לו.

יקנעם המושבה
חנן ארז, הקפיא את שיתוף הפעולה”. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז ” התנהלותך עומדת בסתירה מוחלטת ליחסי השכנות ושיתוף הפעולה בין שתי הרשויות ולהסכמי השותפות האסטרטגים שהתבססו על ההכרה שיוקנעם מהווה עיר מחוז בעלת מערך שירותים כלכליים, חברתיים ותרבותיים המשרתים את כל תושבי האזור, בעוד שהמועצה אזורית מגידו על יישוביה הכפריים והמרחב הביוספרי שבתחומה, מהווים עורף חקלאי ירוק המקיים שטחים פתוחים לרווחת כל תושבי המרחב, תושבי מדינת ישראל ברמה המקומית, הלאומית והאוניברסאלית.

רואה אני בחומרה יתרה את התנהגותך הדורסנית המאיימת, שאינה בוחלת באמצעים כדי לקדם תכליותיך ערב הבחירות, שאינה מכבדת את שכניך ביוקנעם המושבה המבקשים להמשיך ולקיים את אורח החיים הכפרי והחקלאי ביישובם. חוששני שאתה חוזר ל”פצע” משנות השישים ויחסי השכנות העכורים שהתקיימו בעבר על רקע החלטת תושבי יקנעם המושבה להתנתק מהמועצה המקומית המשותפת ולחבור למועצה האזורית מגידו בכדי לשמור על צביונם הכפרי והחקלאי.

צר לי שאלה פני הדברים בשלהי כהונתי, לאחר תקופה של עשר שנים בהם נעשה מאמץ עילאי לקיים יחסי שיתוף פעולה הדדיים לפיתוח וקידום האזור לטובת כל תושביו. מודיע אני בזה על הפסקת כל שיתוף פעולה בין מועצה אזורית מגידו לבין יוקנעם עילית ופתיחת מערכה בכדי לסכל את תכניותיך שלא יודעות שובעה.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה “שום דבר חדש לא נאמר לשר הפנים ח”כ גדעון סער בנושא הרחבת גבולות העיר בעת ביקורו השבוע ביקנעם, וכל מה שנאמר כבר היה לפני שנים רבות, הן על שולחנו של שר הפנים, והן על שולחן המועצה האזורית מגידו. ראש העיר סימון אלפסי מכבד, מעריך ומוקיר את ראש המועצה האזורית מגידו חנן ארז, והשניים שקורצו מחומר של מנהיגים ואשר עובדים יחד שנים והרימו פרויקטים יישוביים ואזוריים נפלאים, ימשיכו לעבוד יחד ולקדם פרויקטים רבים לתפארת האזור כולו.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter