באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: הולכים להרחבה

מגידו: הולכים להרחבה

המועצה האזורית תדרוש ממשרד הפנים את הרחבת סמכויות ועדת החקירה בעניין הגבולות וזאת למרות התנגדותו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי. חולבסקי: ” משרד  הפנים ביקש למצות את התהליך עם עירית יוקנעם עילית”

המועצה האזורית מגידו דורשת ממשרד הפנים את הרחבת סמכויות ועדת הגבולות בינה לבין יקנעם עלית. במגידו מבקשים להרחיב את סמכויות הועדה בחמישה נושאים שונים אלא שראש עיריית יקנעם עלית, סימון אלפסי מתנגד לכך והסוגיה תבוא לפתחו של שר הפנים, גדעון סער. על פי עו”ד המתמחה בדיני רשויות מקומיות, סיכוייה של בקשה זו הינם גבוהים ולו בשל האפשרות שבמגידו יבקשו לערער על החלטת הועדה בבית המשפט.

ועדת גבולות
מרכז המושבה.

עם זאת בפגישה שנערכה בין ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי לבין איציק חולבסקי ונציגי המושבה סוכם כי: “יוקנעם עלית מתנגדת לפתיחת ועדת החקירה הנוכחית. ברוך שמיר ייפגש עם מהנדסת יוקנעם עילית לדיון בנושאים  שהם במחלוקת. יוקם צוות לשיתוף פעולה בין המועצה האזורית מגידו ליוקנעם וביקנעם המושבה יקיימו דיון פנימי בנושא השם. יש לציין כי צוות שיתוף הפעולה בין המועצה לבין יקנעם הינו נסיגה מעמדת המועצה אותה קבע ראש המועצה הקודם חנן ארז לפיה כל שיתופי הפעולה בין המועצה לבין יקנעם יוקפאו עד להודעה חדשה.

חברי המועצה במגידו היו מיליטנטיים מאוד בנושא זה. אבשלום לוי מגבעת עוז: “יש לדבר עם סימון בשפה שהוא מכיר,  ועדת תכנון של המועצה צריכה לפעול ליצירת חיץ במקומות שניתן  עם יוקנעם”.

גיל שיבולי מקיבוץ מגידו: “אם סימון אלפסי חושש מוועדת חקירה, על ברוך שמיר לנסות להשיג את המקסימום מיקנעם עילית”.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: “התחלתי בשיחות עם סימון אלפסי ראש עירית יוקנעם ולאחר מכן  פגישה עם נציגי המושבה בהשתתפות סימון אלפסי. הדרישה שלנו היא להכליל מספר נושאים שהיו פתוחים בוועדת החקירה  הקודמת לוועדה הנוכחית. משרד  הפנים ביקש למצות את התהליך עם עירית יוקנעם עילית, ואכן  היו מפגשים ותשובת עירית יוקנעם הייתה כי הם אינם מאשרים את הרחבת עבודת הוועדה לנושאים שנשארו פתוחים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter