באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: בית ספר חדש יוקם במועצה

מגידו: בית ספר חדש יוקם במועצה

בית ספר יסודי חדש ובו 12 כיתות יוקם בקרוב במתחם יד לבנים שבמועצה האזורית מגידו. בית הספר החדש כבר זכה לברכת הדרך של משרד החינוך ונמצא בשלבי התכנון הסופיים.

המועצה האזורית מגידו נמצאת בהליכים מתקדמים לתכנון בית ספר יסודי חדש אשר יוקם במתחם יד לבנים. בית הספר החדש כבר זכה לאישורו של משרד החינוך כך שמדובר בהליך פרוצדוראלי בלבד של תכנון ואישור בועדת התכנון והבניה. יש לציין כי בשלב זה לא ידוע עדיין ילדי אילו ישובים יופנו אל בית הספר החדש.

יקנעם המושבה
חנן ארז, בית ספר חדש במתחם יד לבנים. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

בתחילה חשבו במועצה להרחיב את בית הספר ‘פלגים’ הנמצא בקיבוץ הזורע בשש כיתות נוספות אך עקב התנגדות ההנהלה והודעת משרד החינוך כי בעתיד לא יאושר בית ספר ובו שש כיתות נוספות הוחלט להקים בית ספר חדש ובו 12 כיתות וזאת להפתעת קיבוץ ‘הזורע’ שהתכונן להרחבת בית הספר.

נציג קיבוץ הזורע במועצה, אלון פלד: “הזורע רואים את פלגים כנכס של הקיבוץ והמועצה. קיים שיתוף פעולה טוב בין בית הספר והזורע. בית הספר חשוב להזורע ואנו מבקשים להעלות מספר נושאים: אני שלוש שנים עוסק בהרחבת בית ספר פלגים והיו הרבה החלטות של הזורע שלקחו בחשבון את הרחבת בית הספר, כתוצאה מכך שונו תוכניות בינוי של הקיבוץ מתוך התחשבות בהרחבת בית הספר. ההחלטה שלא להרחיב את בית הספר הפתיעה אותנו. אנו מבקשים לשמור על 12 כיתות מלאות בפלגים עם 350 תלמידים ושבית הספר לא יוזנח מול בית הספר החדש”.

ראש המועצה, חנן ארז: “יש בכוונת המועצה לאור הגידול הדמוגרפי להקים בית ספר יסודי חדש. בביקור שלי בפלגים שמעתי ממנהלת בית הספר והנהלת בית הספר שהם מעדיפים שבית ספר פלגים לא יורחב וישאר על 12 כיתות ובביקור של אנשי מיפוי משרד החינוך המלצתם הייתה על הקמת בית ספר חדש ולא הרחבה של פלגים ל-18 כיתות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter