באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: בית הספר ‘התקווה’ יהפוך לבית ספר “קשת”

מגידו: בית הספר ‘התקווה’ יהפוך לבית ספר “קשת”

בשנה הבאה תיפתח בבית ספר “התקווה” באליקים הכיתה הראשונה אשר תשלב חינוך פלורליסטי עם חינוך סביבתי הוליסטי. מנהלת בית הספר “בחיי היום-יום אין הפרדה מגדרית”

בית הספר הממלכתי הדתי “התקווה” הנמצא במושב אליקים, יהפוך תוך מספר שנים לבית ספר “קשת” בית ספר לדתיים, מסורתיים ,חילונים, מושבניקים וקיבוצניקים, שהמשותף לכולם הוא הרצון לחנך את ילדיהם ברוח האזור בו הם גרים. להכיר את הסביבה ואת האנשים אשר מרכיבים אותה ולתת לילדיהם חינוך ייחודי אשר מאגד

בית ספר התקווה
המועצה האזורית מגידו, בית הספר יהפוך לבית ספר קשת. צילום: רונן צומר

תרבות יהודית וישראלית עם שמירת הטבע ואהבת הארץ.

מועצה אזורית מגידו בחרה להתנהל על פי תפיסת העולם הערכית של המרחב הביוספרי כפועל יוצא מובילות מערכות החינוך תהליכי פיתוח לתוכניות חינוכיות והטמעתם בהתאם לכללי ההתנהלות של המרחב הביוספרי. כחלק מתפישה זו, אשר בבסיסה נמצא הקשר בין אדם לסביבת והאנושית והפיזית – התחילה המועצה בתהליך של הקמת בית הספר הייחודי במושב אליקים, באמצעות שיח משותף בין תפישות חיים שונות והיכרות הדדית מעמיקה הרואה את המשותף ובו בזמן מכבדת ומאפשרת את השונה. בית הספר ישים דגש על החינוך הסביבתי המהווה עיקרון פדגוגי מנחה בתוכנית הלימודים האזורית. ייחודו של בית הספר הוא בכך שבכל תהליך היצירה והיישום שותפים יחדיו: משרד החינוך, מועצה אזורית מגידו, צוות בית הספר ,הורי התלמידים ועמותת ” צו פיוס” .

מדברי ההורים ,תושבי יישובי מגידו, שבחרו לשלוח את ילדם בשנה הבאה לכיתה א’: “רצינו לשלוח את ביתנו למקום שילמד אותה פתיחות וקבלה של השונה ממנה, מקום ששם דגש על האדם, על החיים, על אמונה, על טבע.מקום שבו יש תקשורת פתוחה והדדית בין הצוות וההורים.”

סמדר עקרי, מנהלת בית הספר: “פנינו לקראת שנת הלימודים תשע”ד לפתיחת כיתה א’ משותפת לאוכלוסיות דתיות ושאינן דתיות, תוך שמירה וחידוד זהותה של כל אוכלוסיה מתוך הבנה שבחיי היומיום אין הפרדה מגדרית בין האנשים, תוך הבנה שאחים אנחנו ויש מקום לחיים משותפים, מכבדים, מעשירים ומפרים. כמובילת חינוך ומנהלת בית ספר אני מברכת על הזכות שניתנה לי להוביל מהלך חינוכי זה. על הזכות שניתנה לי לחנך את ילדי האזור ולאחד אותם תחת כיתה אחת.זכור לי המשפט שאמרו לי בבית: “כולם עמדו במעמד הר סיני” – והרי כולם הם כל עם ישראל יחד.בברכת דרך צלחה לכל הבא לבית הספר הביוספרי קשת-התקווה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter