באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תלמיד למופ”ת

מגדל העמק: תלמיד למופ”ת

אמיל אייווין, תלמיד כיתה ח’ מופ”ת, בן 14 ממגדל העמק, מצטיין בכל תחום בו הוא נוגע. לאחרונה נבחר לתכנית היוקרתית של נשיא המדינה לגילוי וטיפוח מדעני וממציאי העתיד. אימו רוצה שיהיה רופא, אביו רוצה שיהיה טייס, אבל הוא משאיר את כל האופציות פתוחות.

אמיל אייווין תלמיד כיתה ח’ ממגדל העמק נבחר השבוע לתכנית נשיא המדינה לגילוי וטיפוח ממציאי העתיד. אמיל התגלה כבר בכיתה ג’ כאשר נבחן בפרויקט מחוננים במכללת עמק הירדן והוא  התלמיד היחיד מכיתתו שהתקבל למסלול המחוננים ומכיתה ד’ ועד היום, הוא משתתף בתכנית המחוננים במכללת אורנים. השאיפה להצטיינות מגיל צעיר התבטאה בתחומים נוספים מלבד לימודים: “במשך 5 שנים הייתי שוער בקבוצת כדורגל ומתוכן במשך שנתיים נבחרתי לשחקן מצטיין. לאחר שפרשתי השנה, עברתי לאגרוף וכרגע אני מחזיק בתואר סגן אלוף הארץ לגילי. בנוסף השתתפתי באולימפיאדת הרובוטיקה הראשונה בטכניון מטעם קורס ווייטק וזכינו במקום הראשון”, מספר אמיל בגאווה.

מופ"ת
אמיל אייווין ומשפחתו יחד עם ראש העיר. צילום: דוברות מגדל העמק

במסגרת תכנית מופ”ת בה אמיל משתתף, הוא נחשף לתכניות יוקרתיות באוניברסיטה ובטכניון. אחת התכניות היא תכנית הנשיא לגילוי וטיפוח מדעני וממציאי העתיד בטכניון. אמיל נרשם לטכניון ועבר 4 שלבים שבסופם התקבל לתוכנית: “השלב הראשון היה כתיבת פרטים אישיים וכמה חיבורים. שלב ב’ כלל מבחן באסטרופיזיקה. שלב ג’ היה מבחן בנושא חשיבה מתמטית. שלב ד’ כללה סדנא בת שבועיים בה נלמדים נושאים שונים במתמטיקה ולאחר מכן נערך מבחן סופי על הנושאים שנלמדו”, מספר אמיל.

“המורים שלי מאמינים בי ומשתדלים לסייע לי כדי להמשיך להצליח וגם החברים בכיתה מפרגנים. התחביבים שלי הם לקרוא ספרים, לצפות בטלוויזיה, לשחק במחשב, לעשות ספורט, לצחוק ולהצחיק. השאיפה שלי בחיים היא להיות אדם משכיל ומצליח ולהוכיח לעצמי שכל הלימודים האלה לא היו לשווא. אני עוד לא יודע מה אני רוצה להיות כשאגדל, אך אמי רוצה שאהיה רופא ואבי רוצה שאהיה טייס”, הוא מוסיף.

המחנכת של אמיל, טרז בן חמו: “אמיל תלמיד בוגר שבכל נושא יש לו דעה מנומקת ומעניינת. בית הספר גאה בו ואנו מאמינים כי יצליח בגדול. אני מאמינה שהוא ידע לתרום לבית הספר ולמגדל העמק שעוטפת אותו בהרבה חום ואהבה”.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה הזמין את התלמיד והוריו ללשכתו ובירך אותם: “אמיל הוא תלמיד איכותי ומוכשר והצלחתו להיכלל בתכנית נשיא המדינה היוקרתית היא מחמאה גדולה. אנו בטוחים בהצלחתו ובהיותו בעתיד שגריר טוב למערכת החינוך ולמגדל העמק. יישר כח גם להורים התומכים ולצוות החינוכי המעניק לו, כמו לכל תלמידינו, את המיטב על מנת לסלול את הדרך להצלחה, לתעודת בגרות איכותית, שירות משמעותי בצה”ל וכן לימודים באוניברסיטה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter