באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תהלוכה אל בית החולים

מגדל העמק: תהלוכה אל בית החולים

תלמידים מבית הספר ‘מחשבה’ במגדל העמק פונו אל בית החולים כתוצאה ממשחק עם זחל טוואי התהלוכה. מנהל בית הספר: “פינינו את כל התלמידים אל בית החולים מבלי לנסות לטייח”

בשבוע שעבר 8 תלמידים בני 8-10 הלומדים בבית הספר ‘מחשבה’ פונו למרכז רפואי העמק לאחר ששיחקו בזחל טוואי התהלוכה המפריש ארס שגורם לתגובה אלרגית, לנפיחות וצריבה בעור. הילדים פונו למיון ילדים כשהם סובלים מפריחה וצריבה בצוואר ובחזה העליון וטופלו בתרופות נוגדות אלרגיה וסטרואידים. כידוע, בבית הספר ‘מחשבה’ אינו משתייך למערכת החינוך העירונית אלא לרשת החינוך העצמאי ‘מעיין החינוך התורני’.

טוואי התהלוכה
עיריית מגדל העמק, כרתה את העצים הנגועים.

זחל טוואי התהלוכה נמצא בדרך כלל בסמוך לחורשות אורנים ולעצי אורן וניתן להדביר את הזחלים במקומות הללו. לדברי דובר העירייה, הנהלת בית הספר ‘מחשבה’ לא התריעה בפני גורמי הרשות כי ישנה התפשטות של הזחל הארסי בבית הספר על מנת שידאגו להדברת המקום.

מנהל בית הספר ‘מחשבה’, אבי לזימי: “מייד עם פרוץ האירוע פינינו את כל הילדים שנפגעו אל בית החולים ‘העמק’ שבעפולה בליווי של שתי מורות ומבלי לנסות לייפות או לטייח את המקרה. לשמחתי כל הילדים שוחררו עוד באותו היום ואנחנו דאגנו שיגיעו מבית החולים לביתם. עוד באותו היום התקשרתי אל מנכ”ל העירייה, שלום זוזוט וביקשתי ממנו לטפל בבעיה. לזכות העירייה יאמר שכבר למחרת הם הגיעו וכרתו את עצי האורן הנגועים. בנוסף ריססנו את חצר בית הספר והסברנו בכיתות כיצד נראה הזחל וכי אין לגעת בו בשום אופן”.

מעיריית מגדל העמק נמסר בתגובה: “הרשות מבצעת פעולות הדברה ומניעה ממזיקים שונים בכל מוסדות החינוך השייכים לה. ראש העיר הנחה את מנכ”ל העירייה ומ”מ ראש מינהל החינוך להורות למוסדות החינוך העצמאיים לדווח על אירועים חריגים ולפנות לרשות כדי למנוע מקרים נוספים מסוג זה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter