באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: שותפים לתכנון עתיד העיר

מגדל העמק: שותפים לתכנון עתיד העיר

תושבי מגדל העמק השתתפו באירוע שיתוף הציבור לתכנית המתאר לעיר. ברדה: “מדובר בתכנית שתתווה את התפתחות העיר עד שנת 2035 וליעד אוכלוסייה של 50,000 תושבים”. 

תכנית מתאר
ארוע שיתוף הציבור במגדל העמק. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

עיריית מגדל העמק בהובלת ראש העיר אלי ברדה ובשיתוף מינהל התכנון במשרד הפנים מקדמים את הכנת תכנית המתאר המקומית הנערכת בימים אלה על ידי צוות מתכננים ויועצים רב תחומי כשכל התהליך נעשה בשיתוף הציבור במגדל העמק אשר הגיעו לשמוע ולחוות את דעתם בנוגע להתפתחות העיר. במהלך האירוע שוחח ראש העיר אלי ברדה עם תושבים והסביר אודות התכנית, הוצגה מצגת על ידי צוות תכנון תכנית המתאר המציגה את מטרת התכנית, ממצאים מרכזיים, הצגת החזון, כיוונים תכנוניים וסוגיות לדיון ובהמשך התקיימה חלוקה לקבוצות דיון שדנו בנושאים ושאלות שונות הנוגעות לתכנית המתאר המתגבשת.

 “התכנית תקבע את השימושים המותרים ויעודי הקרקע בתחום שטח העיר ומטרתה להסדיר ולהתוות את התפתחות העיר”, אמר ראש העיר, אלי ברדה במהלך האירוע והוסיף: “התכנית הינה מסמך סטטוטורי המתווה את כיווני הפיתוח של העיר בשטח השיפוט שלה הכוללים את שטחי המגורים, תעסוקה, שטחים פתוחים, ציר הדרכים, מבני ציבור ועוד”.

מהנדס העיר, רונן פלג: “תכנית המתאר מבטאת את חזון העיר ולכן לצד העבודה עם אנשי המקצוע, חשוב להבין את שאיפות ורצונות הציבור כדי להטמיעם בתכנית המתגבשת. למפגש זה קדם שלב איסוף הנתונים במסגרתו קיים צוות התכנון ראיונות עם נציגי הרשות ואנשי מקצוע וכן נערכו מפגשים עם קבוצות מיקוד של תושבים ממגזרים שונים. בשלב זה היה חשוב לראש העיר להציג לתושבים את ממצאי איסוף הנתונים והחזון ולהתלבט יחד בסוגיות תכנוניות שונות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter