באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: רצים עם לוחמים

מגדל העמק: רצים עם לוחמים

תלמידי “אורט רוגוזין” אירחו את לוחמי חטיבת גולני שהגיעו למגדל העמק במסגרת “מרוץ גולני” ורצו איתם ברחבי העיר אותה כבשו לוחמי גדוד 13 במסגרת מבצע “דקל”.

כמסורת שנמשכת 27 שנים, מתקיים “מרוץ גולני” מהחרמון ועד אילת. המרוץ יצא לדרך מנקודת הזינוק בחרמון בנוכחות מפקד החטיבה, אלוף משנה יניב עשור, תת אלוף במיל’ יהודה פלד, מפקדי הגדודים, לוחמי וחיילי החטיבה שרצו יחד עם תלמידי תיכון וחניכי תנועות הנוער ברחבי הארץ. המרוץ התקיים השנה בסימן “העיניים של

מרוץ גולני
חיילי גולני באורט רוגוזין. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

המדינה”, לציון 40 שנה למלחמת יום כיפור. חיילי החטיבה רצו עם תלמידי בית הספר “אורט רוגוזין” ששמחו מאוד על הגעתם של החיילים. בסיום הריצה רקדו הלוחמים עם התלמידים, שרו וסיפרו חוויות. לאחר הריצה התכנסו הלוחמים ביחד עם התלמידים לטקס שהתקיים בבית הספר בו השתתף ראש העיר אלי ברדה. במהלך הטקס הוחלפו דגלונים בין ראש העיר למפקד הפלוגה שהודה על האירוח החם והלבבי.

מנהל בית הספר התיכון אורט ‘רוגוזין’, אבי אבירם “אין כל ספק שמפגש החיילים עם התלמידים תורם להעלאת המורל ולחשיפת הלוחמים בפני התלמידים הסקרנים רגע לפני גיוסם לצה”ל”.

ראש העיר אלי ברדה “חטיבת גולני הינה חטיבה מובחרת עם מורשת קרב עשירה, מירוץ גולני השנה משתלב עם אירועי שנת השישים למגדל העמק. כאן המקום להזכיר כי ב-15 ביולי 1948 כבש גדוד 13  של חטיבת גולני, במסגרת מבצע “דקל” את הכפר מוג’ידל, שתושביו שיתפו פעולה עם כוחות ההצלה של קאוקג’י ומאז יש לנו פינה חמה ללוחמי החטיבה. אירוח “ירוץ גולני בישוב והמפגש עם התלמידים וחניכי תוכנית ” אחריי ” משתלב עם התוכניות לחינוך ערכי הכולל עידוד הגיוס לצה”ל ושירות צבאי משמעותי שעולה ומשתפר בכל שנה ועומד כיום על כ- 95אחוז”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter