באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: רחוב הרב עובדיה

מגדל העמק: רחוב הרב עובדיה

במגדל העמק עושים כבוד לרב עובדיה יוסף ז”ל. ועדת ההנצחה ומועצת העיר אישרו את יוזמת ראש העיר אלי ברדה לשנות את שם רחוב “הגפן” במגדל העמק לרחוב “הרב עובדיה יוסף”. מאיר הר ציון הבא בתור? 

ועדת הנצחה
הרב עובדיה יוסף. צילום: מעלה היצירה.

וועדת ההנצחה בהרכב ממלא מקום ראש העיר סרגיי אוקלנדר, סגן ראש העיר נחום אסולין, סגן ראש העיר אלי בקסיס ומנכ”ל העירייה שלום זוזוט המליצה פה אחד על הנצחת הרב באמצעות שינוי שם רחוב “הגפן” לרחוב “הרב עובדיה יוסף” בהתאם ליוזמת ראש העיר אלי ברדה בישיבת המטה השבועית. המלצת הוועדה הועברה לאישור מועצת העיר ובישיבת המועצה האחרונה כל חברי המועצה הצביעו בעד שינוי שם רחוב “הגפן” בו מתגוררות למעלה מכ-200 משפחות חרדיות, לרחוב “הרב עובדיה יוסף”.

הרב עובדיה יוסף נחשב לאחד מגדולי הרבנים של העת החדשה וכמי שהחזיר את היהדות הספרדית למרכז הבמה התורנית. הוא נולד בשנת 1920 בבגדד וכיהן עשר שנים כרב הספרדי הראשי. במהלך כהונה זו התיר בין השאר את עגונות חללי מלחמת יום הכיפורים שמקום קבורתם לא נודע למרות התנגדות הממסד הרבני האשכנזי, צעד שהפך אותו ליקיר ההמונים. בשנת 1984 הקים את מפלגת ש”ס ואת רשת בתי הספר של ‘אל המעיין’ תוך שהוא הופך את המפלגה לאחת המשפיעות ביותר על הפוליטיקה הישראלית. בגישתו למדינה הלך הרב עובדיה בקו שבין הציונות הדתית ובין החרדים האשכנזים אך בערוב ימיו הפך לאחד מסמלי החרדיות בעיני הציבור החילוני.

אלי ברדה, ראש עיריית מגדל העמק: “מדובר באחד מגדולי הרבנים ופוסקי ההלכה בדורות האחרונים שהטביע את חותמו על החברה בישראל כמנהיג רוחני ופוסק הלכה שחשוב להנציח אותו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter