באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: פסטיבל אתיופי

מגדל העמק: פסטיבל אתיופי

פסטיבל אבבה ליצירה אתיופית התקיים השבוע במגדל העמק בהשתתפות רקדנים ושחקנים. ראש העיר, אלי ברדה: “אנו מעודדים לשמר את העושר התרבותי של כל אחת מהקהילות”

השבוע התקיים במגדל העמק פסטיבל אבבה ליצירה אתיופית. במסגרת הפסטיבל הופיעה להקת “ביתא” במחול אתיופי עכשווי עם היצירה “woze” שמתבססת על אלמנטים תנועתיים של העדה האתיופית. הרעיון שמאחורי היצירה הוא המתח שבין “האני” לבין מסגרת החברה והמשפחה וכן מול יכולת הבחירה בין מה שמכתיב העולם בו אנו חיים. בהמשך התקיימה הצגה “מילה של אתיופי” עם השחקן שמואל ברו על הווי חיי הקהילה האתיופית בישראל בצורה משעשעת ועל יחסה של החברה הישראלית דרך סיפורם של מניסן ואביו טבבה, שנפרדו מיד לאחר שעלו ארצה דרך סודן לישראל.

הקהילה האתיופית
פסטיבל אבבה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

משרד התרבות והספורט בשיתוף תרבות לישראל וההסתדרות הציונית העולמית הנהיג מסורת של עידוד וחשיפת אמנים ויוצרים מהקהילה האתיופית, וכך באמצעות המתנ”ס ומדור קהילה באגף לשירותים חברתיים, זוכים במגדל העמק מידי שנה לצפות במופעי תרבות אתיופים להנאת הקהילה הגדולה בעיר והקהל הרחב.

ראש העיר אלי ברדה: “מגדל העמק היא עיר משפחתית ולבבית עם קהילה רב תרבותית החיה בהרמוניה ובכבוד הדדי. אנו מעודדים את כולם לשמר את השפה, המסורת, המאכלים, האושר והעושר התרבותי של כל עדה ובמקביל להכיר את הקהילות האחרות. פעילות זו מהווה תשתית לחיים קהילתיים משותפים תוך כבוד הדדי וכבוד למה שכל הקהילה מייצגת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter