באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ערעור משטרתי

מגדל העמק: ערעור משטרתי

ערעור על גזר הדין שהושת על קצין המשטרה פנחס אזרזר ממגדל העמק אשר גרם למותו ברשלנות של רוכב האופנוע חן וולף סמוך לצומת המוביל בשנת 2008. הפרקליטות דורשת מאסר ארוך בפועל.

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בנצרת, ערעור על קולת העונש שהושת על קצין המשטרה, פנחס אזרזר אשר שגרם לתאונת דרכים קטלנית ב  2008, ואשר הורשע בבית המשפט השלום השלום לתעבורה בנצרת בגרימת מוות ברשלנות, גרימת חבלה לאדם ונזק לרכוש ברשלנות, ועבירות תעבורה נוספות.

בית משפט השלום בנצרת השית לפני כשבועיים על אזרזר  עונש של 4 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, 8 חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 7 שנים , קנס בסך 3,000 ₪  וכן 5,000 ₪ פיצוי לאלמנת המנוח.

פנחס אזרזר
קצין המשטרה הורשכ בגרימת מוות ברשלנות. צילום: מעלה היצירה.

כזכור,נהג אזרזר ברכב  משטרתי , בכביש 77. באותו זמן, בכיוון ההפוך לכיוון נסיעתו של אזרזר, נהג בכביש חן וולף ז”ל על אופנוע  כשמימינו לאותו כיוון ,ובמקביל נהג גם מאיר ממן על אופנוע.  אזרזר פנה שמאלה עם הרכב המשטרתי לכיוון דרך הכניסה לאתר של חברת מקורות, ולא נתן זכות קדימה לאופנועים שהגיעו מהכיוון הנגדי והתנגשו בניידת . כתוצאה מהתאונה נהרג וולף במקום והנהג השני מאיר ממן  נפגע קשה והזדקק לאשפוז ולטיפול רפואי.

הפרקליטות טוענת בערעור כי עונש המאסר בפועל אשר הוטל על אזרזר  מופרז לקולא – הן מבחינת אורך תקופת המאסר והן מכך שנקבע שהעונש ירוצה בדרך של עבודות שירות ולא מאחורי סורג ובריח. העונש אינו משקף את החומרה שבמעשיו ובהתנהגותו של הנאשם  ואינו הולם את מעשהו הרשלני. עונש מעין זה נטול כל ערך הרתעתי ראוי, במיוחד לנוכח  התגברות תופעת הקטל בדרכים. עוד נטען כי, גזרי דין כגון גזר הדין זה, במיוחד כאשר בית המשפט נמנע מהטלת עונש מאסר בפועל משמעותי, מהווים מסר שלילי לציבור הנהגים בישראל, אשר ברובם הנם אנשים נורמטיביים.

הפרקליטות  מבקשת להשית על הנאשם  עונש של מאסר בפועל ארוך ומשמעותי שלא תאפשר את ריצויו בדרך של עבודות שירות, וכן לגזור עונש של פסילה מלהחזיק ולקבל רישיון נהיגה בפועל לתקופה משמעותית בנוסף, מבקשת הפרקליטות ולפסוק פיצוי בסכום הולם לטובת אלמנת המנוח, הכול בהתאם לפסיקת בתי המשפט במקרים דומים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter