באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: עלייה של 14 אחוזים בזכאות לבגרות

מגדל העמק: עלייה של 14 אחוזים בזכאות לבגרות

עוד הישג לבית הספר לאחר הכרתו כבית ספר ערכי. מנתוני משרד החינוך שהתפרסמו השבוע עולה כי 64 אחוז מתלמידי בית הספר זכאים לבגרות, עלייה של 14 אחוזים בהשוואה לשנה קודמת. 100 אחוז מהתלמידים ניגשו למבחני בגרות. אחוז הנשירה 1.2 אחוז מהנמוכים בארץ.

על פי נתוני משרד החינוך, בשנת תשע”ב חלה עלייה של 1.7% בשיעור הזכאים לתעודות בגרות בישראל. ואחת העליות המשמעותיות ביותר חלה בבית הספר “אורט רוגוזין” במגדל העמק: בבית הספר חלה עלייה באחוז הזכאים לבגרות מלאה שעומד על 64%, עלייה של 14% משנה קודמת. בנוסף, שיעור הניגשים לבגרות מכלל הלומדים עומד על 100%, כמו כן אחוז העומדים בדרישות הסף לאוניברסיטה מכלל הזכאים עומד על 71%.

זכאות לבגרות
אורט רוגוזין, עליה בזכאות לבגרות. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

 דודי גריסרו, מנהל בית הספר “בית הספר זכה השנה בהכרה כבית ספר ערכי מתוך 207 בתי ספר ורק ארבעה בתי ספר יהודיים ממלכתיים במחוז ואנו גאים על כך. העלייה בזכאות לבגרות מחממת את הלב ואנו מדגישים כי בית הספר זה לא רק ציונים אלא גם ערכים!”.

ראש מינהל החינוך, אתי שושני שפרלינג: “במגדל העמק החינוך בראש הלכה למעשה. המדיניות של הרשות והעומד בראשה היא להלחם על כל תלמיד כדי שיסיים 12 שנות לימוד בדגש על תעודת בגרות ערכית ואיכותית. אחוז הנשירה של תלמידים מבית הספר עומד על 1.2 אחוז בלבד והוא מהנמוכים בארץ. ההכרה בבית הספר כבית ספר ערכי לצד העלייה המרשימה בזכאות לבגרות גורמת לתושבי מגדל העמק להיות גאים במערכת החינוך העירונית מהגיל הרך ועד לתיכון והאקדמיה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter