באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: עימות המלכים בכיתה א’

מגדל העמק: עימות המלכים בכיתה א’

תלמידי כיתות א’ במגדל העמק יתחילו לשחק שחמט במסגרות החינוכיות בעקבות הצלחת ראש העיר לכלול את מגדל העמק ב”פרויקט השחמט”. ברדה “ מדובר בכלי אפקטיבי לפיתוח מיומנויות חשיבה גבוהות”. 

מגדל העמק
ציור של משחק שחמט מימי הביניים.

תלמידי כיתות א’ במגל העמק יחלו ללמוד את משחק השחמט בבית הספר. הפרויקט שיתחיל בחודש הקרוב ישתלב בלימודי הליבה בבתי הספר הממלכתיים בעיר במשך 2 שעות שבועיות. היכולת לשחק שחמט נחשבת לאינטליגנציה הכי מזוקקת שיש. שחמט הוא ענף ספורט ומשחק לוח אסטרטגיה המיועד לשני שחקנים ומפתח יכולות שכליות השימושיות לכל תחומי החיים. המצאתו של המשחק מיוחסת במסורת היהודית לשלמה המלך אך ככל הנראה מדובר בטעות ועל פי כל החוקרים הוא הומצא בסין או בהודו. בשנים האחרונות הפכו אלופי שחמט לכוכבים של ממש והם מרוויחים סכומים גדולים מהמשחק.

מנהלת פרויקטים במינהל החינוך, מלי אליגוב: “מטרת הפרויקט היא לחשוף את התלמידים במסגרת החינוך הפורמאלי למשחק השחמט שמקנה ערכים של כבוד הדדי, רוח ספורטיבית, תכנון אסטרטגי ועוד באמצעות מאמנים בעלי הכשרה מטעם איגוד השחמט וכמו כן לייצר בתום כל שנת הפרויקט נבחרת יישובית שתתחרה באליפות ישראל בהתאם לגילה”,

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלי ברדה: “מדובר בפעילות בעלת פוטנציאל וכלי אפקטיבי לפיתוח מיומנויות חשיבה גבוהות. אני מאמין שכל תלמיד יכול לממש את הפוטנציאל שבו והתכנית מהווה חלק נוסף בפאזל ההשקעה של הרשות במערכת החינוך ועוד דוגמא להכללת מגדל העמק בפרויקטים חדשים ויוזמות לחיזוק מערכת החינוך ותלמידי מגדל העמק”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter