באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: נשארים בכוננות

מגדל העמק: נשארים בכוננות

בעיריית מגדל העמק שכבר זכתה למחמאות בביקורות מטעם רח”ל (רשות חירום לאומית) ופיקוד העורף בנושא מוכנות למצבי חירום, לא נחים על זרי הדפנה ומתרגלים היערכות לשעת חירום והתמודדות עם ירי טילים.

תרגיל חירום רחב היקף נערך השבוע בעיריית מגדל העמק. התרגיל דימה נפילת טילים, חילוץ ניצולים מהריסות ותרחישים נוספים העלולים לקרות במהלך אירועי קיצון כגון מלחמה או רעידת אדמה. וזאת במסגרת התפיסה לפיה במקרה של אסון רחב היקף, ייקח לרשויות שעות ארוכות להגיע אלמקומות קטנים כגון מגדל העמק שכן עיקר המאמצים יופנו לערים הגדולות.

רח"ל
תרגול חילוץ ניצולים. צילום: דוברות מגדל העמק

מוטי אבקסיס קב”ט העירייה:”מטרת התרגיל היא שיפור היכולות והמוכנות והעלאת הכשירות של מערך החירום ברשות למתן מענה לאירועי ירי רקטות וטילים תוך הכרת היכולות ושת”פ עם הגורמים הפועלים במרחב”. אבקסיס הוסיף ” תדרכתי את ראשי המכלולים להכיר את האיומים הצפויים בגזרתנו ואת התרחיש הרלוונטי לרשות בזמן חירום, להבין את תפיסת ההפעלה הרשותית, הנהלים ותוכניות המעבר משגרה לחירום”.

מנכ”ל העירייה שלום זוזוט המשמש בשעת חירום כמפקד החמ”ל הרשותי, מכיר את ההתנהלות הצבאית  מקרוב שכן לפני שהפך למנכ”ל הוא עצמו שירת בצבא הקבע והשתחרר בדרגת אלוף משנה: “לתפיסתי, בשעת חירום אל לנו כרשות להסתמך על אף גורם, לא על הצבא, לא על המשטרה ולא על מכבי אש. השעות והימים הראשונים הם הקריטיים ביותר ויחרצו גורלות, אנו צריכים לדעת ולתת מענה בתוך הכאוס שייווצר עד להגעת כוחות ההצלה”.

ראש העיר אלי בדרה שגם לו עבר צבאי והשתחרר בדרגת סא”ל הדגיש: “מפאת חשיבות הנושא הרשות מתרגלת במהלך כל השנה תרחישים לחירום. היערכות מוקדמת ותרגול מצילים חיים. העקרונות של  ‘הרוצה שלום היכון למלחמה’ , ‘קשה באימונים וקל בקרב’ ולכן אנו מקווים לטוב, אך מתכוננים לגרוע מכל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter