באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ניצולי השואה יחזרו לבית הספר

מגדל העמק: ניצולי השואה יחזרו לבית הספר

תכנית “חזרה לביה”ס” במגדל העמק, מעניקה לניצולי שואה תושבי העיר הזדמנות להשלים חסכים ופערים לימודיים שנוצרו בעקבות ילדותם בשואה.

התכנית שתתקיים בביה”ס “אורט רוגוזין” ותחל בחודש דצמבר, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים של עיריית מגדל העמק, המדור לזקן, אש”ל, משרד הרווחה ומשרד החינוך, מאפשרת לכ-541 ניצולי השואה החיים בעיר, שיבחרו להשתתף בפרויקט, לחזור לביה”ס שיאמץ אותם ויאפשר להם להשלים חסכים ופערים לימודיים וכמו כן

אורט רוגוזין
ניצולי השואה יחזרו לבית הספר. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

לחזק את הקשר הבין דורי ולחשוף את נושא השואה לדור הצעיר. על מנת להתאים את הנושאים הלימודיים לעדיפויות הניצולים, מתקיים סקר צרכים שממפה את תחומי העניין ובהתאם לכך תבנה תוכנית לימודית במסגרתה יגיעו הניצולים לביה”ס פעם בשבוע, יפגשו עם תלמידי כיתות י’, ילמדו ביחד על פי המערכת המותאמת ויעשירו האחד את השני.

“חלק מהמטרה היא להעצים את הניצולים, לאפשר להם סגירת מעגל, לתרום מהידע שלהם לדור הצעיר וכמו כן לקחת את נושא ההתנדבות בשתי ידיים, לסייע לניצולים ולשלב את התלמידים בנושא שיעשיר אותם לא פחות משיעורי ההיסטוריה העיוניים, כחלק מתפיסת ראש העיר לשתף את צעירי העיר בתרומה לקהילה ובהתנדבות”, אומרת ברכה בן סדון, מנהלת המדור לזקן במחלקה לשירותים חברתיים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter