באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: נושאי הלפיד

מגדל העמק: נושאי הלפיד

מרוץ לפיד הגבורה התקיים במגדל העמק להעלאת נס גבורתם של בני העיר שנפלו בעת מילוי תפקידם על הגנת המדינה. בסיום המירוץ הועבר הלפיד לראש העיר אלי ברדה שבירך את התלמידים והמשפחות השכולות.

ביום הנר השני של חנוכה השתתפו תלמידי חטיבת הביניים ‘יערת העמק’ במגדל העמק עם תלמידי כיתות ו’ מבית הספר ‘נופים’ במירוץ לפיד הגבורה. יחד עם התלמידים רצו מנהל בית הספר, אילן יצחקי, הורים וצוות מורים משני בתי הספר, המירוץ  הוזנק בבית הספר ‘יערת העמק’ עבר ברחבי מגדל העמק ובחורש הסובב אותה. את המירוץ סיימו המשתתפים בבית ‘יד לבנים’ לאחר ריצה של שבעה ק”מ.

מרוץ הלפיד
אלי ברדה ביום מרוץ הלפיד. צילום: ריקי בקסיס.

מטרת המירוץ הייתה להעלות על נס את גבורת בני העיר שנפלו בעת מילוי תפקידם על הגנת המולדת, לחנך את התלמידים  לאורם של הנופלים, לאהוב את המדינה שנקנתה בדמם, להגן עליה ולהתגאות בה . מרוץ הלפיד מבטא באופן סמלי את הפצת הערכים בהם הנופלים האמינו, אהבת המולדת, חירות ועצמאות, סיפר אילן יצחקי מנהל בית הספר יערת העמק והוסיף כי ההשתתפות במירוץ מהווה הזדמנות להעצים את מעורבות התלמידים בקהילה, היום המיוחד מזמן עבורם אירוע בלתי נשכח של הישג, משמעות  למידה ותרומה לחברה. בסיום המסלול הגיעו התלמידים לבית יד לבנים , הלפיד הועבר לראש העיר אלי ברדה שחיבר בין גבורת המכבים לגבורת הנופלים, הדליק את המשואה ובירך את התלמידים והמשפחות השכולות.

יצחקי: “זה היה בוקר נפלא ומרגש במיוחד. חוויה חינוכית ערכית ומשמעותית, מרוץ לפיד הגבורה הופך להיות מסורת. אני רוצה לומר תודה רבה לכל הגופים בעיר שסייעו לנו להפוך את מירוץ הלפיד מן ההלכה אל המעשה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter